حماسه جاويدان در سيستان و بلوچستان

اخبار بسيج

اولین روز از هفته بسیج مبار کباد

چهار خبر کوتاه شهرستان چابهار

اخبار کوتاه سپاه ناحیه شهرستان چابهار

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج،

نشست سیاسی در نماز خانه سپاه ناحیه با حضورکثیری از بسیجیان حوزه های مقاومت در چابهار برگزار شد.

همایش مربیان عقیدتی سیاسی با حضور حجت الاسلام و المسلمین حیدرزاده از شهر مقدس قم در نماز خانه سپاه ناحیه شهرستان با حضور جمعی از مربیان عقیدتی سیاسی برگزار شد.

جلسه شورای اداری شهرستان کنارک در رابطه با برنامه های فرهنگی، ورزشی، علمی هنری هفته بسیج برگزار گردید

چهارمین جلسه کمیته های ستاد هفته بسیج حوزه شهید شهرام فراز بخش پلان از توابع شهرستان چابهار در محل سالن جلسات این حوزه برگزار شد.

.......................................................

گردهمائی 100 هزار بسیجی در 22 نقطه زابل

به مناسبت فرا رسیدن  هفته فرخنده بسیج بیش از 100 هزار بسیجی در 22 مکان شهرستان رابل گردهم می آیند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، فرمانده سپاه ناحیه زابل در کنفراس خبری با خبرنگاران بسیجی ضمن اعلام این خبر گفت: در بیست نهمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی 114 برنامه در سطح سیستان اجرا می شود.

سرهنگ ناظری افزود: 70 درصد برنامه های هفته مبارک بسیج با رویکرد فرهنگی تحقق خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: در طول هفته بسیج بسیجیان گردانهای عاشورا و الزهرا فرماندهان و اعضای رده های مختلف با برپائی همایش هاجلسات  و یادواره ها گردهم می آیند تا با آرمان والای امام شهداء و شهدای انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید میثاق نمایند

وی ماموریت های مهم بسیج را جذب، آموزش، سازماندهی و بکارگیری مردم، تعمیق و ترویج تفکر بسیج، مقابله با تهدیدات نرم فرهنگی و سیاسی دشمن، تامین نیروهای رزمی مورد نیاز یگانهای رزم همکاری با نیروی زمینی سپاه و تحقق بسیج دهها میلیونی دانست.

فرمانده سپاه ناحیه زابل حضور بسیجیان نخبه را در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی نشان از روحیه علمی، فرهنگی و تحقیقی دانست که رتبه های تک رقمی و دو رقمی دانشجویان بسیج حکایت از این ادعا دارد.

وی در پایان گفت: شرکت نمادین بسیجیان را در نماز جمعه و دیدار با خانواده معظم شهداء غبار روبی و عطر افشانی مزار شهداء و ویزیت رایگان بسیجیان در مراکز بهداشتی درمانی از دیگر برنامه های این هفته را برشمرد.

................................

شش خبر کوتاه سیستان و بلوچستان

اخبار کوتاه سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، راهپیمایی 200 نفر از خواهران بسیجی از مسیر خیابان ابوذر تا مزار شهدای گمنام با همکاری حوزه کوثر خواهران و تربت بدنی سپاه ناحیه خاش برگزار شد.

همایش عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه نیکشهر با حضور حجت الاسلام سرگزی هادی سیاسی  برگزار شد.

تشکیل جلسه روحانیون نیروهای مسلح به مناسبت هفته بسیج با حضور مسئول نمایندگی سپاه ناحیه زابل در رابطه با بزرگداشت هفته بسیج و  برنامه های این هفته برگزار شد.

فاز اول مصلای المهدی شهرستان زابل با حضور روحانیون، فرمانده سپاه ناحیه زابل، و مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه افتتاح شد.

اعزان نفرات برتر قرآنی شهرستان نیکشهر برای شرکت در مسایقات استانی انجام شد

همایش معتمدین و سران طوائف با حضور ائمه جماعات و فرماندهان در راستای امنیت پایدار مردمی و تشریح برنامه های هفته بسیج درچابهار انجام شد.

.....................................................

برگزاری کارگاه آموزشی فرهیختگان و هادیان سیاسی  در نیکشهر

به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج کارگاه آموزشی فرهنیختگان و هادیان سیاسی در ناحیه نیکشهر برگزار گردید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج؛ در این گارگاه آموزشی جناب سرگرد لطیفی فرمانده سپاه ناحیه ضمن گرامیداشت هفته مبارک بسیج گفت: ددر زمانی که در کشور هیچ کی نبود که مردم را سرو سامان بدهد و یک برنامه ریزی کند امام آمد و بسیج مستضعفین را تشکیل داد و امروز هنوز ملتهای دیگر جهان و آزادی خواهان از آن در س می گیرند و راه خودشان  را از بسیج می گیرند

وی یادآور شد لازمه کار یک هادی سیاسی ابتدابالا بردن بار علمی و مسائل سیاسی روز است تا بتواندکار هدایت گری بسیجیان را انجام دهد.

.......................................

برگزاری کارگاه آموزشی هادیان و فرهیختگان سیاسی

به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج کارگاه آموزشی هادیان و فرهیختگان  سیاسی در محل نماز خانه سپاه ناحیه سراوان برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این کارگاه مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه سراوان ضمن خوش آمد گویی و خسته نباشید به هادیان و فرهیختگان سیاسی مطالبی را در زمینه اهمیت سیاست در دین اسلام بیان کرد.

همچنین وی در اهمیت بحث سیاسی و عدم جدایی آن از دین اسلام همین جمله شهید آیت الله مدرس را که سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست را کافی دانستند و نیز اشاره کردند که در زمان انقلاب و حتی بعد از انقلاب خیلی ها سعی داشتند که سیاست را از دین جدا کنند ولی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) با این دیدگاه و عقیده به شدت مخالفت کردند

حجت الاسلام سنبله در انتهافرمودند به خاطر همین مسائل وظیفه شما هادیان در تبین صحیح مسائل سیاسی بسیار ارزشمند است

در ادامه مسئول سیاسی ناحیه سروان سخنانی درباره گرامی داشت هفته بسیحج عنوان کرد و گفت: که وظیفه هادیان در این امر خطیر و سرنوشت ساز بسیار مهم و تاثیر گذار است.

میر شهرکی مسئول سیاسی ناحیه سروان در ادامه این کارگاه نسبت به توجیه هادیان در مورد برنامه های هفته بسیج پرداخت و محور های سخنرانی سیاسی را به هادیان اعلام کرد و از هادیان خواست تا نسبت به انجام فعالیتهای موثر همچون گذشته در هفته بسیج نیز فعالیت داشته باشند

..................................

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های هفته بسیج در چابهاربرگزار شد.

به گزارش خبرنگاران بسیج، در این جلسه که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، دهمرده معاون اداری سیاسی فرمانداری در خصوص نقش و اهمیت بسیج در جامعه و باشکوه برگزار نمودن ویژه برنامه های هفته بسیج تأکید کرد.

در ادامه این جلسه سرهنگ نظر فرمانده سپاه ناحیه چابهار پس از تشریح برنامه های هفته بسیج، از بسیج به عنوان قلب سپاه یاد کرد و گفت: ما توقع داریم که مسئولان همانند سنوات گذشته ما  را در برگزاری مراسمات مذکور یاری نمایند.

.................................................

برگزاری کنفرانس خبری هفته بسیج در زابل

به گزارش خبرنگاران بسیج، این کنفرانس با حضور رسانه ها و خبرنگاران افتخاری بسیج در ناحیه زابل برگزار شد.

در این جلسه ابتدا سرهنگ ناظری، فرمانده ناحیه سپاه زابل ضمن تشریح برنامه های هفته بسیج گفت: از مأموریت های اصلی بسیج عمق بخشی و مقابله با تهدیدات دشمن، تحقق ارتش بیست میلیونی و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز می باشد.

ناظری افزود: 70 درصد برنامه های هفته بسیج در سال 87 برنامه های فرهنگی و 30 درصد باقیمانده برنامه های نظامی و غیره می باشد.

..................................

همایش مربیان عقیدتی سیاسی درناحیه نیکشهر برگزارشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، حجت الاسلام سرگزی هادی سیاسی و مربی عقیدتی از بسیج به عنوان تنها نهاد مردمی یاد کرد که دنباله رو مسیر امام و رهبری می باشد.

وی افزود: ما باید این فرصت را عنیمت بشماریم و خدا را شاکر باشیم که در مسیری گام نهادیم که بنیانگذار آن حضرت امام (ره) می باشد.

...............................

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برنامه های هفته بسیج در شهرستان خاش برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این جلسه که در سالن جلسات فرمانداری  خاش برگزار شد حجت الاسلام  میری امام جمعه خاش گفت: برنامه های هفته بسیج را باید باشکوه تر از سنوات گذشته اجرا نماییم. وی از مسئولان ادارات خواس، تا جهت ارج نهادن به مقام بسیج در طول مدت هفته بسیج با لباس بسیجی در محل کار خود حاضر شوند.

.................................

برگزاری جلسه ستاد هفته بسیج در شهرستان زابل

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این جلسه که در فاطمیه ناحیه زابل برگزار شد ، حجت السلام وحیدی راد مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه زابل یکی از وظایف بسیجیان را براساس آیات و روایات خودسازی و تزکیه نفس بیان کرد  و گفت: بسیج در سال 58 به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و ما باید هر ساله بهتر از سالهای قبل در میدان باشیم.

در پایان این جلسه سرهنگ ناظری فرمانده سپاه ناحیه زابل بر اجرای دقیق و به موقع برنامه های هفته بسیج تاکید کرد و گفت: حوزه های مرزی با توجه به حساسیتی که دارند با ید با همکاری نیروهای بسیجی خود دشمن را در اجرای ترفندها و تهدیدات ناکام بگذارند.

وی افزود: در روز 5 آذر که روز اقتدار و عزت نامگذاری شده است باید تمام بسیجیان اعم از خواهر و برادر در صحنه حضور یابند تا دشمن مرعوب عظمت و اقتدار بسیجیان ما گردد.

.............................................

برگزاری جلسه گرامیداشت هفته بسیج مستضعفین در کنارک

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این جلسه که در سالن اجتماعات فرمانداری کنارک برگزار شد، حجت السلام مراد نورایی یار رئیس اداره تبلیغات اسلامی کنارک گفت: لبیک گفتن به فرامین مقام معظم رهبری از شاخصه های مهم بسیجیان است.

وی گفت: یکی از نهادهای مقدس انقلاب اسلامی بسیج است که به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و در طول 8 سال دفاع مقدس بسیجیان از اقشار مختلف اعم از کارگر، کارمند، روحانی و... در قالب تشکیلاتی به نام بسیج رهسپار جبهه هایحق علیه باطل شدند.

نورایی در پایان سخنانش گفت: بسیجیان افرادی هستند که در دفاع از مملکت خویش و انجام کارهای سخت و حساس با خلوص نیت پیشقدم بوده و هرگاه کشور به وجود آنان در عرصه های مختلف نیاز داشته، بدون هیچ درنگی در صحنه حاضر می شوند.

در ادامه این جلسه مرادقلی دبیر ستاد هفته بسیج کنارک برنامه های هفته بسیج این شهرستان را تشریح کرد.

....................................................

دیدار  اعضای ستاد هفته بسیج ایرانشهر با امام جمعه

کارکنان سپاه و اعضای ستاد بسیج ایرانشهر به مناسبت هفته بسیج با امام جمعه این شهر دیدار کردند. در این دیدار حجت الاسلام عبداللهی امام جمعه ایرانشهر، سالمترین قشر جامعه را بسیجیان دانس و گفت : امام راحل (ره) با تشکیل فرمان بسیج امدی که دشمنان و مخالفان نظام داشتند به یأس تبدیل کرد.

وی افزود: آ« تشکلی که همیشه آماده است و پایبند به اصول و اهداف این نظام است بسیج است.

..............................................

برگزاری جلسه اتاق فکر مرکز بسیج هنرمندان زاهدان

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، اتاق فکرمرکز بسیج هنرمندان زاهدان با حضورمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل جلسه داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، این جلسه  در محل انجمن سینمای جوان مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باهمت دبیرخانه کانون تفکرهنرمندان بسیج برگزار شد.

در این جلسه برشان مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حجت الاسلام اکبر پور مسئول نمایندگی ولی فقیه در زاهدان و کردستانی مدیر سیمای مرکز سیستان و بلوچستان و تعدادی دیگر از مدعوین نظرات ایده های خود را در زمینه پیوند دین و هنر مطرح کردند.

...................................

برگزاری کمیسیون قرارگاه شهید فهمیده در زاهدان

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج کمیسیون قرارگاه شهید فهمیده به منظور بررسی و هماهنگی بیشتر در اجرای برنامه های هفته بسیج برگزار شد.

در این جلسه ابتداحجت السلام اکبر پور مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه زاهدان،گرامیداشت هفته بسیج را مهم خواند و گفت: اولین روز هفته بسیج امسال روز جمعه است و روز جمعه در فرهنگ ما مسلمانان عید است و این یکی دیگر از اعیاد ماست.

اکبر پورتصریح کرد: ما شروع هفته بسیج در روز جمعه را به فال نیک می گیریم و امیدواریم که اعمال و زحمات و تلاشهای ما بواسطه و برکت این روز مورد قبول حضرت ولی عصر (عج) باشد.

در ادامه این جلسه کوهستانی دبیر جلسه موضوعات محوری جلسه را تبیین کرد.

در پایان این جلسه مسائل تخصصی برپایی مراسم حماسه مقاومت و پایداری در روز 5 آذرتوسط اعضای جلسه مورد بررسی قرار گرفت و وظایف رده های مقاومت بسیج جهت اجرای این مراسم تشریح شد.

..........................................

دیدار اعضای ستاد هفته بسیج سراوان با امام جمعه این شهر

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، کارکنان سپاه و اعضای ستاد هفته بسیج شهرستان سراوان با نماینده ولی فقیه در این شهر دیدار کردند.

در این دیدار امام جمعه شهرستان سراوان ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج، گفت: بسیجیان ما در تمامی
عرصه ها و هر جا که انقلاب نیاز داشتند با تمام وجود در صحنه حاضر می شوند.

...................................

برگزاری جلسه توجیهی برنامه های هفته بسیج در سراوان

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، این جلسه به مناسبت هفته بسیج در حوزه بم پشت با حضور فرماندهان پایگاهها برگزار شد.

در این جلسه کریمی فرمانده حوزه برنامه های هفته بسیج را تشریح کرد.

.......................................

دیدار شورای فرماندهی ناحیه زاهدان با نماینده ولی فقیه در استان

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج اعضای شورای ناحیه زاهدان و جمعی از بسیجیان این ناحیه، با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان دیدار کردند.

در این دیدار حجت السلام و المسلمین سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان گفت:بسیج از برکات انقلاب است و باید قدر این نعمت را بدانیم.

وی گفت:دشمنان انقلابهمیشه سعی کرده اند تا به این مکتب زنده و پویا ضربه بزنند و لی تاکنون چیزی جز شکست نصیب آنها نگردیدهاست .

حجت السلام سلیمانی گفت: در تاریخ انقلاب هر کجا با روحیه و تفکر بسیجی کاری را شروع کردهایم موفق بوده ایم و هر کجا که از این تفکر فاصله گرفته ایم شکست خورده ایم

وی در پایان گفت:باید تلاش ما بر این باشد که اینتفکر پویا زا زنده نگه داریم.

در این دیدار پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان، سرهنگ خمر رئیس ستاد هفته بسیج استان برنامه های هفته بسیج را تشریح کرد.

اخبار کوتاه چابهار

·         جلسه کمیته هفته بسیج چابهار در محل سالن جلسات فرماندهی در جهت هماهنگی و چگونگیاجرای برنامه های هفته بسیج برگزار شد.

·         جلسه کمیته های اجرایی بسیج دانش آموزی در چابهار برگزار شد، در این جلسه بر حضور باشکوه دانش آموزان و فرهنگیان در برنامه های هفته بسیج تأکید شد.

·         مسابقات قهرمانی فوتسال بسیج در چابهار برگزار شد، این مسابقات که باحضور 20  تیم از پایگاههای بسیج آغاز گردید تا پایان هفته بسیج ادامه دارد.

...........................................

برگزاری همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات در سرباز

همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات در محل سپاه ناحیه سرباز برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این همایش که با حضور ائمه جمعه و جماعات، روحانیون گردانهای عاشورا برگزار شد سرهنگ پرمر فرمانده ناحیه سرباز ضمن تبریک هفته بسیج به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت.

سرهنگ پرمر، شرکت برادران و خواهران بسیجی در نماز جمعه، برگزاری مراسم کوهپیمایی، قرائت دعای توسل، برگزاری محفل انس با قرآن کریم، دیدار با خانواده معظم شهداء غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهداء را از محوری ترین برنامه های اجرایی در طول هفته بسیج عنوان کرد.

..........................................

برگزاری همایش عقیدتی سیاسی در ناحیه سرباز

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، همایش مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی با شرکن 20 نفر از مربیان درناحیه سرباز برگزار شد.

نشاط، مسئول عقیدتی سیاسی ناحیه سرباز هدف از برگزاری این همایش را آشنایی مربیان عقیدتی سیاسی و هادیان سیاسی با یکدیگر،اجرای برنامه های عقیدتی در طول سال، تحقیقات میدانی، برگزاری دوره های آموزشی و مقاله نویسی عنوان کرد.

در ادامه این همایش علیرضا رجایی مسئول سیاسی ناحیه در رابطه با مسائل سیاسی روز مطالبی را بیان کرد.

........................................

دیدار دانشجویان بسیجی با رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در زاهدان

به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج دانشجویان بسیجی زاهدان با رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران بسیج، در این دیدار سردار سراج ضمن تبریک هفته بسیج، از بسیج به عنوان نماد اقتدار و برگ برنده در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی و هنری یاد کرد و گفت:فلسفه وجودی بسیج تربیت نیروهای همطراز انقلاب برای استمرار پایداری در برابر دشمنان انقلاب اسلامی است، او با بیان کرد که شناسایی فرهنگ بسیج ظرفیت لازم برای استعمار و استکبار از لحاظ ایدئولوژی را دارد، جایگاه رهبری را در نظام پایدار و مستحکم نموده است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان این مطلب که فلسفه وجودی بسیجیان از بصیرت بالا، معنویت و عدالت نشأت گرفته گفت: ظرفیت نهاد تشکل بسیج دانشجویی در عمق بخشی، جهاد علمی، و با رویکرد جدید مقابله با تهدیدات نرم و فرهنگی همراه بوده است. چرا که در جامعه امروزی فرهنگ و رفتار بسیجیان باید متحول و تأثیر گذار باشد، وی از ضعف معرفت و بصیرت، عدم کارآمدی نیروی انسانی، ضعیف شدن جنبه بسیج، ساختار نامناسب برای فعالیت های بسیج را از جمله مشکلات نهادهای دانشجویی برشمرد، وی در پایان تصریح کرد تقویت و تربیت نیروهای بسیجی،تعمیق معنویت، تقویت معرفت دینی، تقویت بصیرت سیاسی، کارآمدسازی نظام، جهادعلمی و خدمات رسانی در دانشگاهها را از مهمترین برنامه های راهبردی کلان در بسیج دانشجویی عنوان کرد.

در ادامه این مراسم نوری فرماندار شهرستان زاهدان، از بسیج به عنوان پایه و قوام انقلاب در جامعه یاد کرد و گفت: امروزه بسیجیان توانسته اند در صحنه های مختلف علمی، فرهنگی،هنری و تکنولوژیموفقیت های زیادی را کسب کرده اند،و ی افزود مسئولین باید فرهنگ و تفکر بسیج را در جامعه گسترش داده و در راستای جذب و سازماندهی و عضویت افراد عادی به بسیج تلاش مضاعف داشته باشند.

................................

مصاحبه اختصاصی با رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور

رویکرد اصلی بسیج دانشجویی عمق بخشی به نظام و انقلاب اسلامی است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفتگو باخبرنگار باشگاه خبرنگاران بسیج گفت: جلسات هم اندیشی و توجیهی در واقع رویکرد جدیدی در بسیج بویژه بسیج دانشجویی می باشد و رویکرد اصلی این سازمان را عمق بخشی به نظام و انقلاب اسلامی بیان کرد، وی افزود: برگزاری جلسات هم اندیشی و توجیهی در دهه چهارم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری به دهه عدالت و پیشرفت نامگذاری شده کمک زیادی به عملیاتی شدن رویکرد عمق بخشی به نظام است. در این جلسات شرایطی را تحت عنوان تحول و تعالی در بسیج دانشجویی که در مسیر عملیاتی کردن دهه چهارم (پیشرفت و عدالت) است فراهم می کنیم.

سردار سراج بیان کرد این جلسات تأثیر مثبتی در انجام رسالت و احساس مسئولیت عملیاتی و عملی شدن رسالت دانشجویان دارد، او تصریح کرد:فعالیت ها و برنامه های بسیج دانشجویی را باید به گونه ای گسترده، جذاب و متنوع تعریف کرد و این جذابیت و تنوع، برنامه ها را در مسیر نظام قرار داده است. وی در پایان برگزاری چنین نشستها و گردهمایی ها را بررسی راهکارها، تجزیه و تحلیل برنامه های بسیج دانشجویی و گسترده نمودن فعالیت های این برنامه ها در راستای جذب مخاطبین زیاد به این سازمان عنوان کرد.

.....................................

برگزاری همایش معتمدین سران طوایف و ائمه جماعات در چابهار

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این همایش که با حضور امام جمعه موقتو سایر مسئولین شهرستان و سران طوایف  و ائمه جمعه و جماعات برگزار شد، حجت الاسلام قاسم زاده امام جمعه موقت چابهار با گرامیداشت هفته بسیج از بسیج به عنوان شجره طیبه و مایه سربلندی و عزت جامعه اسلامی یاد کرد.

حجت الاسلام قاسم زاده در بحث امنیت پایدار از سران طوایف خواست تا در حفظ امنیت محدوده سرزمینی خود نهایت تلاش را داشته باشند.

در ادامه این مراسم سرهنگ نظری فرمانده سپاه ناحیه چابهار هدف از برگزاری این همایش را تعامل هرچه بیشتر با سران طوایف و بررسی مشکلات آنها برشمرد.

...................................

بیانیه بسیج اساتید و بسیج دانشجویی مرکز تربیت معلم زاهدان

« بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است تربیت یافتگان آن، نام و نشان را در گمنامی و بی نشانی گرفته اند.»                                حضرت امام خمینی (ره)

سلام بر طائرانقدس آسمان حشمت و جلال، سلام بر کبوتران سبکبال حرم عشق و ایثار،سلام بر پرچم های تابان مهدی (عج)، سلام بر چفیه های خاکی، سلام بر دلان پاک و سنگرداران بی قرار و بی تاب، شراب طهور انوار عالم قدسدرکشیدید و به طواف جمال حضرت معشوقشتافتید. از هیبت نگاه مصمم شما دلاور مردان، آ«چنان رعب و وحشتی در دل دشمن فرود می آید که کفر و نفاق خصم در آتش خشمتان میگدازد.

آری؛ هفته بسیج آمد، بار دیگر چشمان کنجکاو همهِ مردم آزاده دنیا به ایران و ایرانی دوخته شده است. ایرانی که مشروعیت و مقبولیت و تدام  خود را مدیون حضور انقلابی بسیجیان مخلصی می داند که یک صدا و یک نفس ایستادگی نمودند و با نثار خون سرخ خویش حماسه آفریدند.

و اما سالها با شهیدان زندگی کردیم و اینک تنها دلخوشی مان این است که در اذهان خویش یاد و خاطرات شیرین آنها را رقم زنیم. یاد آن روزهای حماسه و شهادت بخیر ... هرگز آن لحظات را از یاد نخواهیم برد و آن بغض در گلو مانده را به امید ظهور حجت حق مهدی موعود (عج) با آغوشی باز پذیرا خواهیم بود.

و شما ای پیروان خط ولایت فقیه، شما که خون شهداء در رگهایتان می جوشد، و همیشه و در همه حال حاضر در صحنه می باشید، امسال نیز دوبار با آرمانهای آن امام راحل (ره) تجدید میثاقی دیگر ببندید و به جهان و جهانیان ثابت نمایید که اگرچه روح ا... نیست و لی یاد او در دلها همیشه زنده و جاویدان باقی خواهد ماند.

در پایان ما اساتید و دانشجو معلمان بسیجی برای نشان دادن تعهد و اثبات پایبندی خویش به اصول اولیه انقلابو اطلعت از اوامر فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای، ضمن اعلام شرکت همه جانبه در تمامی برنامه های هفته بسیج از کلیه مردم صبور و انقلابی استانمان دعوت می نماییم تا با حضور سبز خویش یک حماسه بیادماندنی دیگر را در تاریخ به ثبت برسانند و اثبات نمایند تا بسیجی هست، ایران سرافراز و استوار تا ظهور مهدی (عج) باقی خواهد ماند.

................................................

بازدید جمعی از هنرمندان بسیجی از نمایشگاه عکس در زاهدان

به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج، مدیر مرکز بسیج هنرمندان استان و جمعی از هنرمندان از نمایشگاه عکس در شهرستان زاهدان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران بسیج، سرهنگ شهری مدیر مرکز بسیج هنرمندان استان، در گفتگو با خبرنگار ما هدف از این بازدید را آشنایی هنرمندان به سبک های هنری بویژه رشته عکاسی، ترویج فرهنگ و اشاعه تفکر بسیج در بین جوانان و نوجوانان، معرفی رشته های هنری در راستای جذب هنرمندان برشمرد.

گفتنی است این نمایشگاه از 21 آبانماه سالجاری به مدت 10 روز درمحل نگارخانه ارشاد اسلامی شهرستان زاهدان دایر می باشد.

............................................

برگزاری گردهمایی توجیهی تخصصی مسئولین بسیج دانشجویی

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، این همایش با شرکت 250 نفر از مسئولین بسیج دانشجویی حوزه ها و پایگاههای مقاومت استان، در تالار علامه حلی دانشگاه آزاد زاهدان آغاز به کار کرد.

سردار محمدزاده فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب که فرهنگ و تفکر بسیجی، فرهنگ دفاع از دین و انقلاب اسلامی است، گفت: دفاع از این انقلاب در صورتی به راحتی امکانپذیر خواهد بود که بسیجیان فرهنگ عمیق بسیجی را در زندگی شخصی و سازمانی در جامعه جاری کنند، و بر آگاهی و بصیرت و معرفت آنها افزوده شود.

وی با تاکید بر انجام مسئولیت بسیجیان و تأثیرگذاری آنها در بین افراد جامعه به ویژه دانشجویان بیان کرد مسئولین بسیج دانشجویی باید در گام اول معرفی و شناخت خود را از بسیج افزایش داد و با تعریف کامل و صحیح از بسیج، این تفکر را در سطح دانشگاهها و دانشجویان پیاده کنند.

سرهنگ نوروزپور مسئول بسیج دانشجویی استان نیز با بیان این مطلب که امروز دانشگاهها بیش از همیشه به بسیج دانشجویی و دانشجویان در صراط مستقیم انقلاب نیازمند است با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بسیج دانشجویی استان گفت:آشنایی مسئولین بسیج دانشجویی با طرح تحول و تعالی در سپاه و توجیه آنها در راستای این تغییر تحول و تلاش در جهت تحقق یافتن فرامین مقام معظم رهبری در زمینه رشد و شکوفایی از اهداف این گردهمایی می باشد.

............................................

دیدار مسئولان ستاد گرامیداشت هفته بسیج استان با استاندارد در زاهدان

مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی و رسانه های بیگانه یکی از وظایف اصلی بسیجیان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، آزاد استاندار استان سیستان و بلوچستان در جمع مسئولان ستاد هفته بسیج با بیان این مطلب که مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی و رسانه های بیگانه یکی از وظایف اصلی بسیجیان است گفت: دشمن در صدد نابودی فرهنگ مقاومت و خودباوری ملت و آحاد مردم ایران می باشد که بسیجیان باید با آمادگی و هوشیاری خود از انقلاب اسلامی ایران حفاظت و نگهداری کنند.

وی افزود: امروزه شیوه دفاع از کشور نه دفاع نظامی بلکه دفاع فرهنگی است که مسئولیت بسیج در دفاع از فرهنگ بسیار بسیار حیاتی و سخت تر از دفاع نظامی می باشد.

مهندس علی محمدآزاد گفت: امروزه حضور بسیج در بسیاری از صحنههای فرهنگی، علمی و تکنولوژی سبب شده تا حضور و قدرت خود را  بش از هر زمان دیگری به دشمنان نشان دهیم .

وی با بیان این مطلب که در دوران دفاع مقدس از بسیج مردمی در راستای دفاع از اسلام و نظام  خدمات ارزنداه ای ارائه شده است تصریح کرد: یکی از موفقیت های دفاع مقدس حضور بسیجیان و بسیج مردمی در مقابلبا دشمنان بود.

در ادامه این دیدار سردار محمدزاده فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به این مطلب که الگوی بسیجیان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری و شهدای دوران دفاع مقدس هستند، گفت امروزه باید همه آحاد ملت شناخت عمیقی از بسیج بدست آورده و با تدوین برنامه های اثربخش از نظام جمهوری اسلامی دفاع کنند، وی افزود: برنامه های هفته بسیج باید در سطح جامعه گسترش یابد که اگر فرهنگ بسیج را به معنای اصلی آن معرفی کنیم، مأموریت سنگین دفاع از اسلام و انقلاب محقق خواهد شد.

سردار محمدزاده در پایان، فرهنگ بسیجی در دفاع مقدس را عامل عزت و سربلندی کشور ایران و شکست دشمن خواند.

.................................

برگزاری اتاق تفکر بسیج هنرمندان در زاهدان

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سرهنگ شهری مسئول بسیج هنرمندان استان هدف از برگزاری کانون تفکر را تشکیل شوراهای تخصصی بسیج هنرمندان در مرکز استان و کانونهای شهرستانی، ارتقاء و تعالی فرهنگ هنر و ادب در استان برشمرد.

سرهنگ شهری گفت: این جلسات هر ماه با موضوعات خاص با حضور نخبگان هنری،فرهیختگان فرهنگی در مرکز استان برگزار می شود

وی افزود این جلسه پیرامون پیوند هنر و دین تشکیل شده است.

.............................

بیانیه هفته بسیج سپاه ناحیه زابل

در آغازین روزهای هفته بسیج همگام با اقشار مختلف مردم و نهادهای اجرایی، سپاه ناحیه زابل با انتشار بیانیه ای این مناسبت را گرامی داشت.

  بسیج با خلق زیباترین جلوه های اخلاص و فداکاری، ثبات نظام و حفظ تمامیت ارضی را به ارمغان آورده است.

 سلام بر بسیج، سلام بر شجره طیبه انقلاب اسلامی و یادگار همیشه جاوید روح خدا، سلام بر بسیجیان، شاگردان و پرورش یافتگان کانون معرفت ا... و مدرسه عشق خمینی کبیر(ره) و سلام بر هفته بسیج، هفته روایت عشق، حماسه، پایداری و ایثار یاران روح ا...، پنجم آذرماه سالروز فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین، علوین و فاطمیون، این پویندگان راه و عزت حسینی (ع)، فضای ملکوتی میهن اسلامی را به شمیم عطر روحبخش خود معطر می سازد و سرود رحمت واسعه الهی برای بندگان خدا و نجات مستضعفان و آزادگان عالم را از یوغ مستکبران و ظالمان سر می دهد. بسیج که با عزم الهی و تدبیر حکیمانه امام راحل (ره) پس از تسخیر لانه جاسوسی امریکا تاسیس شد با ایثار و مجاهدت بی نظیر خود در جبهه های نبرد، مسبب ناکامی استکبار جهانی شد و با خلق زیباترین جلوه های فداکاری و جانبازی، خلوص و ایثار، ثبات هر چه بیشتر نظام اسلامی و حفظ تمامیت ارضی و استقلال سیاسی کشور را به ارمغان آورد.

بسیج پس از پایان جنگ تحمیلی، با جلب مشارکت فعال مردم،حضور چشمگیری در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی داشته و به عنوان مهمترین مولفه تامین امنیت ملی و خنثی کننده توطئه های شیطانی دشمنان انقلاب اسلامی نقش مهمی در بازسازی، توسعه و سازندگی میهن اسلامی ایفاء نموده است. بسیج با جذب جوانان و نوجوانان عزیز کشورمان زمینه شاز مناسبی برای خودسازی معنوی و پالایش روحی، ارتقای ایمان و صفای باطنی آنهاست؛ از این رو دشمنان انقلاب اسلامی تضعیف روحیه بسیجی و ایجاد انحراف در تفکر  بسیجی را در راس برنامه های تهاجم فرهنگی خود قرار داده اند. غافل از اینکه جوهره بسیج با آب زمزم چنان عجین شده است که تا ابد جز فریاد توحیدی و بت شکنانه ابراهیمی از این شجره طیبه شنیده نمی شود. بنابراین تمامی دلسوزان انقلاب اسلامی و رسانه های گروهی با هر گرایش سیاسی، ضروری است بر حفظ، تداوم و کسترش بسیج و روحیه تفکر بسیجی بکوشند.

ناحیه مقاومت بسیج زابل ضمن گرامیداشت هفته بسیج آمادگی کامل نیروهای سپاه و کلیه بسیجیان فداکار و مخلص را برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از میهن اسلامی در برابر هرگونه تهدیدهای دشمنان انقلاب اسلامی، تحت زعامت  مقام عظمای ولایت، ولی امر مسلمین حضرت آیت ا... خامنه ای عزیز اعلام می نماید و از تمامی مردم قدر شناس و خداجوی سیستان برای شرکت فعال در برنامه های هفته بسیج دعوت بعمل می اورد.

ناحیه مقاومت بسیج سپاه زابل

...........................................................

بیانیه نماندگی ولی فقیه در سپاه زابل به مناسبت هفته بسیج

بیست و نهمین سالگرد تشکیل شجره طیبه به فرمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در حالی آغاز می کنیم که امسال به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مزین به نام نوآوری و شکوفایی است.

هفته بسیج تداعی کننده رادمردی، دلاوری و رشادت دلیر مردان و شیرزنان کشور ایران اسلامی و بهترین فرزندان خمینی کبیر (ره) در طول انقلاب و هشت سال شور و حماسه و تجلی ایثار و جانفشانی برای صیانت از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی و حریم امامت و ولایت است.

بسیج رمز اقتدار و صلابت ملت ایران در طول عمر پربرکت انقلاب است و یکی از مکانیزم های موثر و عمده ای است که نه ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی (5 آذر 58) از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی به منظور بیمه نمودن انقلاب در برابر  هجمه های بنیان برافکن استکبار جهانی ایجاد شد و همین نهاد مقدس بود که با پایداری و استقامت از آرمانها و ارزشهای اسلامی جانانه دفاع کرد و پیروزمندبیرون آمد.

امام امت (ره) در همین راستا در جمله ای رسا بسیج را در سرنوشت کشور چنین ترسیم فرمودند:

«اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شود چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و الا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند» امروز نیز بسیج رمز و راز تداوم انقلاب اسلامی و کشور و ملتمان و در یک کلام اکسیر حیات آن می باشد و بسیجیان نیز قدرتمندتر و آگاه تر از هر زمان دیگری آماده حضور در  عرصه های انقلاب می باشند گرچه امروز حضور در عرصه جنگ و حماسه به پایان یافته است اما حضور بسیج در میدانهای سازندگی و عرصه های فرهنگی ضرورتی اجتناب ناپذیر است که غفلت از آن صدمات مهلکی بر انقلاب و استقلال کشور وارد خواهد آورد، این هفته مبارک و پر افتخار فرصت مغتنمی است تا همه اقشار مردم و به ویژه مسئولین و مدیران جامعه به خصوصیان بارز بسیج و بسیجی تأسی جویند. و نه تنها مبلغ فرهنگ بسیجی باشند بلکه خود با نمونه ای از یک بسیجی به معیارهای ایمان و توکل به خداوند، شجاعت، شهامت، دلاوری و اراده پولادین، دقت و تخصص و ابتکار در کارها و همواره گوش به فرمان ولایت باشند چرا که بسیج و بسیجی عملکرد سارسر افتخار و موفقیت های خود را در طول عمر پربرکت خویش مرهون سه اصل رهبری، مکتب و وحدت می داند.

نمایندگی ولی فقید در ساه ناحیه زابل.

................................

دیدار اعضای ستاد هفته بسیج ناحیه مقاومت زابل با فرماندار این شهر

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج در این دیدار که در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید، سرهنگ ناظری فرمانده سپاه ناحیه زابل به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت.

 در ادامه این دیدار مهندس کیخا فرماندار زابل گفت : بسیج ارگانی است که متعلق به گروهی خاص نیست و متعلق به تمام گروهها و اقشار است،وی در ادامه افزود تفکر بسیجی برگرفته از تفکر قرآن است

وی در پایان گفت: هرگاه برای ملت مشکلی پیش می آید بسیج وارد عمل می شود و مشکلات را مرتفع می کند.

........................................

سخنرانی فرمانده سپاه زابل در دانشگاه آزاد زهک

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سرهنگ ناظری فرمانده سپاه زابل در این سخنرانی اشاره به تاریخچه تشکیل بسیج کرد و گفت: بسیج از ابتدای خلقت بشر بوده است، پیامبران و رهبران دین ما هرگاه که از سوی دشمن حمله ای صورت می گرفت فراخوان می زدند و مردم زمان خود را که همان بسیجیان آن زمان بودند،جمع می کردند و با دشمنان مبارزه می کردند.

برنامه های اولین روزاز هفته بسیج

 

شش خبر کوتاه شهرستان زابل

اخبار کوتاه سپاه ناحیه شهرستان زابل
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج،
* دعای روح بخش ندبه در مرکز مقاومت شهرستان زهک برگزار شد.
دعای روح بخش ندبه در اولین روز از هفته مبارک بسیج که با شعار بسیج، پیشرفت، عدالت و انتظار نامگذاری شده است، با حضور گسترده بسیجیان در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زهک برگزار شد.
* اساتید بسیجی شهرستان زابل به اردوی فرهنگی اعزام شدند.
* دعای ندبه در دانشگاه زابل با حضور دانشجویان بسیجی این دانشگاه در محل نمازخانه دانشگاه زابل برگزار شد.
* پیاده روی همگانی از میدان شهدای شهر ادیمی تا آستان مقدس گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهر ادیمی انجام گرفت در پایان این مراسم به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.
* یادواره شهدای طلبه و روحانی در مدرسه علمیه امام جعفر صادق (ص) برگزار شد.
* دعای پرفیض کمیل در مسجد حضرت ابوالفضل العباس توسط پایگاه مقاومت شهید سردشتی برگزار شد.

 

******************************************************************************** 

برگزاری اردوی یک روزه بسیج اساتید زابل

اردوی یک روزه فرهنگی اساتید بسیجی دانشگاه زابل در مجتمع عظیم آموزشی، تحقیقاتی بقیه ا... الاعظم دانشگاه زابل برگزار شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، مسئول بسیج اساتید دانشگاه زابل گفت: بسیج با تمام توان علمی، فرهنگی، سیاسی و ... پشتوانه محکمی این نظام است و یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، محسوب است.
سید باقر حسینی که در حاشیه اردوی فرهنگی اساتید بسیجی سخن می گفت به خبرنگار ما گفت: در اولین روز از هفته مبارک بسیج که با شعار بسیج، پیشرفت، عدالت و انتظار نامگذاری شده است، اساتید بسیجی دانشگاه زابل به یک اردوی فرهنگی اعزام شده اند و بسیار استقبال نموده اند.
وی با اشاره به توان علمی بسیجیان استاد گفت: بسیاری از این اساتید کتاب تألبف نموده و برخی دیگر در نشریه های مختلف علمی داخلی و خارجی مقاله دارند.

******************************************************************************** 

فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرستان زهک:
بسیجیان، دشمنان را در اهدافش ناکام می نمایند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران ،سرهنگ پاسدار حسینی گفت: بسیجیان در تمام صحنه ها با خنثی نمودن توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی آنان را ناکام می نمایند و نمی گذارند خللی به این انقلاب و نظام وارد شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرستان زهک گفت: بسیجیان پشتوانه محکمی برای انقلاب اسلامی هستند و هر روز با قدرت و توان بیشتر در صحنه ها حاضر می شوند و از انقلاب بزرگ ایران دفاع می نمایند.
سرهنگ پاسدار حسینی همچنین در مورد برنامه های هفته بسیج در شهرستان زهک اظهار داشت: روز پنجم آذرماه سال نوآوری و شکوفایی حماسه بزرگ عزت و پایداری به عنوان مراسمی ویژه هفته بسیج همزمان با سراسر کشور در این شهرستان برگزار خواهد شد و برگزاری کارگاههای آموزشی، توجیهی فرهنگی - هنری، اردوهای فرهنگی، نشست های سیاسی، همایش ورزشی، یادواره زنان ایثارگر از جمله دیگر برنامه های هفته مبارک بسیج در شهرستان زهک خواهند بود.

******************************************************************************** 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زابل:
بسیجیان در تمام صحنه ها حاضر و عامل افتخار و عزت این نظام مقدس هستند.
حجه الاسلام و المسلمین وحیدی راد گفت: بسیجیان همواره در تمام صحنه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... حضور دارند و عامل افتخار و عزت این نظام مقدس هستند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زابل گفت: بسیج همان طور که مقام معظم رهبری اشاره می نمایند، اختصاص به یک منطقه جغرافیای، انسانی، طبقاتی و قشری ندارد و در همه جا هست، و امروز بسیجیان در تمام صحنه ها حضور سازمان یافته و مقتدرانه دارند و با هوشیاری و آمادگی کامل توطئه های دشمنان این نظام مقدس را خنثی می نمایند.
حجه الاسلام و المسلمین وحیدی راد اظهار داشت: ضمن تبریک هفته مبارک بسیج ادامه داد: در سال نوآوری و شکوفایی جلسات متعددی از گروه های سیاسی و عقیدتی و همچنین برنامه های احکام برای بسیجیان در این شهرستان برگزار خواهد شد.  

******************************************************************************** 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل
بسیج، نماد افتخار جامعه بزرگ اسلامی ایران است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل طی گفتگویی اختصاصی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران بسیج، گوشه ای از برنامه های هفته بسیج را که در ناحیه مقاومت انجام خواهد پذیرفت، را تشریح کرد.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری گفت: امروز بسیج نماد افتخار جامعه بزرگ اسلامی ایران است و تک تک افراد ملت ایران از همه اقشار نمونه هایی از بسیجیان مخلص هستند.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان و اقشار مختلف مردم گفت: برنامه های هفته مبارک بسیج سال 87 با هدف تجدید بیعت با آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب از روز اول آذرماه با شعار بسیج، نماد نوآوری و شکوفایی آغاز خواهد شد.
وی شرکت بسیجیان به صورت نمادین در نماز پر صلابت جمعه، برپایی ایستگاه صلواتی، اردوی فرهنگی اساتید دانشگاه زابل به مجتمع آموزشی، تحقیقاتی بقیه ا.. الاعظم، حماسه فرزندان ولایت، افتتاح طرح های محرومیت زدایی در مناطق مختلف سیستان، رزمایش پدافند غیرعامل، اعزام گروه های بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم سیستان و ویزیت رایگان، برگزاری همایش تجلیل از مجریان طرح های بسیج سازندگی، مسابقات قرآن، تجلیل از بسیجیان نمونه در برنامه حماسه بزرگ عزت و پایداری، مسابقات سرود، برگزاری یادواره شهدا، عطر افشانی غبور مطهر شهیدان، یادواره زنان ایثارگر، برگزاری مراسمات دعا و ... را از برنامه های هفته مبارک بسیج در شهرستان زابل اعلام نمود.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری همچنین اظهار داشت: مراسم حماسه بزرگ عزت و پایداری مراسم محوری هفته بسیج امسال خواهد بود که به صورت همزمان با سراسر کشور در مناطق مختلف دردارالولایه سیستان با حضور گسترده بسیجیان انجام خواهد پذیرفت.

********************************************************************************   

اخبار کوتاه شهرستان ایرانشهر

چهار خبر کوتاه سپاه ناحیه شهرستان ایرانشهر

*همایش ائمه جماعات و فرماندهان رده های بسیج و روحانیون گردانها در ناحیه ایرانشهر برگزار گردید
در این مراسم باشکوه روحانی بسیجی حجت الاسلام افضلی طی سخنانی به بیان ویژگیهای بسیجیان پرداختند و گفتند : بنیانگذار حقیقی بسیج شخص پیامبر اکرم (ص) می باشد که با بسیج کردن آحاد مردم را برای مقابله با دشمن و دفاع از اسلام این حرکت عظیم را آغاز نمود . و در عصر حاضر حضرت امام خمینی (ره) با تشکیل بسیج بصورت سازمان یافته این سنت نبوی را احیاء نمودند و بسیجیان ما با پیروی از ایشان مثل مسلمانان صدر اسلام به دفاع از انقلاب و اسلام پرداختند .
در پایان این مراسم یکی از فرماندهان پایگاههای مقاومت به بیان دیدگاههای خود در باب برنامه های هفته بسیج پرداختند .

*اعضای ستاد هفته بسیج ناحیه ایرانشهر با امام جمعه محترم ایرانشهر دیدار نمودند .
در این جلسه معنوی ابتدا فرمانده ناحیه به تشریح برنامه های هفته بسیج و اقدامات انجام گرفته توسط اعضای ستاد پرداختند .سپس حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه محترم ایرانشهر طی سخنانی در باب اهمیت و منزلت بسیج پرداختند و گفتند : بسیج موثرترین و مهمترین راهبرد برای سلامت انقلاب اسلامی می باشد . آنچه تمامی انقلابها را تهدید می کند گسست نسلس و فراموش نمودن شعارهای اولیه انقلاب توسط نسلهای بعدی می باشد . اما اندیشه الهی حضرت امام خمینی (ره) با تشکیل بسیج بر این مشکل غلبه نمود و ما امروز به برکت بسیج شاهد پایبندی نسلهای سوم و چهارم به شعارهای ابتدای انقلاب هستیم . امروز دانشحویان و دانش آموزان بسیجی همان شعارهای روزهای اول انقلاب را سر می دهند و این به برکت بسیج می باشد .و در آینده هم ما با وجود بسیج این شعارها را حفظ خواهیم کرد . 

*دور مقدماتی جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج طلاب ناحیه ایرانشهر به اتمام رسید .
حجت الاسلام رنجبر مسئول بسیج طلاب و روحانیون ناحیه ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار افتخاری بسیج در این رابطه گفتند : این جشنواره فرهنگی ورزشی در رشته فوتسال بین طلاب بسیجی ایرانشهر در رشته فوتسال با کمک تربیت بدنی ناحیه در حال برگزاری می باشد که دوره مقدماتی آن قبل از هفته بسیج به پایان رسیده است و تیمهای شهید قنبری و شهادت به دیدار نهای و تیمهای عاشورا و شهید فولادی به دیدار رده بندی راه پیدا کردند . که مسابقات نهایی در هفته بسیج برگزار می گردد . ایشان در پایان به تشریح اهداف برگزاری این مسابقات پرداختند و گفتند : برای بالا بردن توان جسمی و شادابی روحی طلاب بسیجی این گونه مسابقات لازم است و ما برای تقویت این توان در بین طلاب بسیجی است دوره از مسابقات را برگزار می کنیم

*اعضای ستاد هفته بسیج ناحیه ایرانشهر هر شب به مرور برنامه ها می پردازند :
سرگرد مهرجان رئیس ستاد هفته بسیج ناحیه ایرانشهر در این باره با خبرنگار ما گفتند :
اعضای ستاد هفته بسیج ناحیه ایرانشهر هر شب در یک نشست صمیمی به مرور برنامه های انجام گرفته می پردازند و محاسن و معایب را بررسی می کنند و سپس جهت بالا بردن کیفیت و کمیت و چگونگی اجرای برنامه های روز بعد به تبادل نظر و ارائه راهکار می پردازند . ایشان در ادامه یادآور شدند که : این جلسات تاثیر بسزایی در بهبود روند اجرای برنامه ها خواهد داشت 

دعای پرفیض ندبه در ایرانشهر

  بسیجیان ناحیه ایرانشهر اولین روز از هفته بسیج ( که با عنوان بسیج ، پیشرفت ،عدالت و انتظار مزین هست ) را با دعای پرفیض ندبه آغاز نمودند در این مراسم معنوی که جمع کثیری از بسیجیان شهرستان ایرانشهر در جوار مزار شهدای مجتمع امام علی (ع) برگزار گردید

شرکت کنندگان به مولای خودشان حضرت امام زمان (عج) ابراز ارادت نمودند و از خداوند متعال خواستند تا در ظهور ایشان تعجیل نمایند . جناب سروان نوری مسئول فرهنگی ناحیه ایرانشهر در این رابطه با خبرنگار ما گفتند : از آنجاییکه تعمیق معنویت و گسترش فرهنگ انتظار و مهدویت از مهمترین اهداف ما می باشد اولین ساعات هفته بسیج را با دعای پربهاء ندبه شروع کردیم . جا دارد از بسیجیان هیئت قمر بنی هاشم که ما در زمینه تدارکات مراسم یاری کردند تقدیر و تشکر شود . 

**********************************************************************     

 

خبر دوم ایرانشهر :

ورزشکاران بسیجی ناحیه ایرانشهر صبح اولین روز از هفته بسیج را با ورزش و نرمش صبحگاهی آغاز نمودند .
شیرزایی مسئول تربیت بدنی ناحیه در این زمینه به خبرنگار افتخاری بسیج چنین گفتند :

برای حفظ و انسجام و آمادگی بسیجیان شهرستان ایرانشهر و برای تقویت قوای جسمانی بسیجیان برای اولین روز از هفته بسیج برنامه ورزش و نرمش را برای بسیجیان اقشار مختلف به رده های بسیج ابلاغ نمودیم که با استقبال پشور جوانان و نوجوانان بسیجی روبرو شدیم . در ضمن برای پیوند عمیق جوانان با شهداء این مراسم ورزشی را در جوار مزار شهداء گمنام برگزار نمودیم .

****************************************************

خبر سوم ایرانشهر :
دانشجویان بسیجی ناحیه ایرانشهر در اولین روز از هفته بسیج به ورزش کوهپیمایی پرداختند .
جعفر بامری در این زمینه به خبرنگار افتخاری بسیج چنین گفتند : این برنامه که یک برنامه فرهنگی ورزشی می باشد و در آن خواهران دانشجو شرکت دارند برای ارتقاء سطح آمادگی جسمی و روحی خواهران بسیجی در کوههای اطراف ایرانشهر اجرا می شود . در این برنامه بسیج دانشجویی در محیطی دوستانه و در طبیعت زیبای کوهستان پس از کوهپیمایی خواهران بسیجی اقدام به برگزاری مسابقه فرهنگی کرده است و به افراد برتر جوایزی اهدا می شود .

***************************************************   

اخبار کوتاه ایرانشهر :

چهارخبر کوتا ه ایرانشهر
* برپایی ایستگاههای سلامت در مصلاهای برگزاری نماز جمعه اهل سنت و اهل تشیع ایرانشهر توسط هداری ، به گفته پزشک پاسدار جلیلی فر در این ایستگاهها پزشکان بسیجی مشغول ویزیت رایگان مردم بود هند . ایشان در پایایان متذکر شدند : ویزیت رایگان بیماران در طول هفته بسیجح در مراکز بهداشتی و آزمایشگاههای سطح شهر ایرانشهر و درمانگاه سپاه و مطب چند پزشک بسیجی برقرار هست .
*ایستگاه صلواتی جهت پذیرایی از نمازگزاران نماز جمعه اهل سنت و اهل تشیع ایرانشهر در مصلاهای نماز جمعه در ایرانشهر توسط بسیج ادارات و کانون بسیج فرهنگیان و حوزه مقاومت بیت المقدس برگزار شد و از نمازگزاران پذیرایی بعمل آمد .
* نمایشگاه عکس از ارزشهای انقلاب اسلامی و ایثارگریهای بسیجیان در مصلای فاطمه الزهرا توسط پایگاه مقاومت بسیج الغدیر برگزار شد و مورد بازدید و استقبال نمازگزاران جمعه ایرانشهری قرار گرفت .
* دانش آموزان بسیجی حوزه شهید فیاضیان ایرانشهر بمناسبت هفته بسیج در برنامه کوهپیمایی شرکت نمودند و به اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی پرداختند .   

خبر چهارم از ایرانشهر : اردوی علمی فرهنگی بسیج طلاب ناحیه ایرانشهر برگزار گردید .
حجت الاسلام رنجبر مسئول بسیج طلاب و روحانیون ناحیه ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار افتخاری بسیج در این رابطه گفتند : در اولین روز از هفته بسیج خواهران پایگاه مقاومت بسیج طلاب حضرت زینب (س) در یک اردوی علمی فرهنگی شرکت نمودند این اردو که در 30 کیلومتری ایرانشهر و در کوههای اطراف روستای دامن برگزار شده است خواهران بسیج طلاب پس از تفریح و کوهپیمایی اقدام به برگزاری کلاسهای فرهنگی و علمی نمودند که در این کلاسها اساتید حوزه و هادیان سیاسی بسیج به طرح مسائل علمی فرهنگی پرداختند .در حاشیه این اردو مسابقه علمی فرهنگی بین خواهران بسیج طلاب برگزار شد و ازسوی بسیج طلاب و روحانیون ناحیه ایرانشهر به افراد برتر جوایزی اهدا شد .

 **************************************************************

   صحبت نماینده ولی فقیه در سپاه ایرانشهر

بسیج بهترین و موثرترین راهبرد برای ادامه انقلاب اسلامی هست


مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج ایرانشهر در جمع نمازگزاران جمعه ایرانشهر ضمن عرض تبریک هفته بسیج در قسمتی از صحبتهای خود گفتند : امروز دشمن سعی دارد ملتهای مسلمان را از حکومتها جدا سازد و با هجمه های فرهنگی قصد شکست درونی ملتهای مسلمان رادارد . اما این نقشه دشمن به برکت بسیج در کشور ما ریشه کن شده است . بحمدالله با وجود بسیج که بهترین و موثرترین راهبرد برای حرکت رو به رشد و ادامه انقلاب اسلامی هست نسلهای جدید با فرهنگ و شعارهای امام راحل آشنا هستند و امروز دانش آموزان بسیجی ما به یمن حضور بسیج بات ارزشهای اصیل ابتدای انقلاب بیگانه نیستند .
بنا به گزارش خبرنگار افتخاری بسیج از ایرانشهر فرمانده ناحیه ایرانشهر جناب سرهنگ مرادی هم با حضور در جمع نمازگزاران جمعه اهل سنت ایرانشهر طی سخنانی گفتند : بسیج محل تجمع انسانهای عاشق و دلسوز اسلام و انقلاب اسلامی هست و بهترین مرکز برای اجاد وحدت بین صفوف همه ملت می باشد

 

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه یکم آذر ۱۳۸۷ساعت 8:43  توسط محمد داوطلب   |