حماسه جاويدان در سيستان و بلوچستان

اخبار بسيج

اخبار اولین روز بسیج نواحی مقاومت استان سیستان وبلوچستان

برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات قران و عترت در زاهدان

مرحله شهرستانی مسابقات قران و عترت ویژه دانش اموزان بسیجی در شهرستان زاهدان برگزار شد.

به گزارش سلمان نیوز،مسئول برگزاری مسابقات قران و عترت دانش اموزان بسیجی شهرستان زاهدان واحد خواهران گفت:مرحله اول و شهرستانی مسابقات قران و عترت ویژه دانش اموزان بسیجی خواهر با شرکت بیش از 80 نفر از خواهران بسیجی مقطع پوینده و پیشگام در محل نماز خانه دبیرستان دخترانه نمونه پژوهش شهرستان زاهدان برگزار شد.

صدیقه هدایتی افزود:این مسابقات در 4 رشته حفظ،قرائت،عترت و درک مفاهیم با رقابت 80 نفر از نفرات اول تا سوم هر رشته در مرحله واحدی اجرا شده است که نفرات منتخب اول تا دوم هر رشته جهت شرکت در مرحله استانی این مسابقات معرفی خواهند شد.

وی بیان کرد:مرحله واحدی این مسابقات با شرکت بیش از 200 نفر از دانش اموزان بسیجی خواهر در سطح واحد های مقاومت در طول هفته بسیج دانش اموزی اجرا شده است که مرحله استانی این مسابقات همزمان با یوم الله دهه مبارک فجر در استان اجرا می گردد.

...........................

افتتاح همایش فرماندهان بسیج ادارات استان سیستان وبلوچستان

همایش آموزش فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج کارمندان استان سیستان وبلوچستان برگزار شد.

به گزارش بسیج نیوز، در این همایش که با عنوان کمک به تحول اداری و ارتقا سلامت نظام اداری  با حضور بیش از 100 نفر از فرماندهان بسیجی پایگاه های مقاومت ادارات استان در محل سالن اجتماعات اداره پست استان برگزار شد سرگرد پاسدار عباسعلی میری بنجار مدیر سازمان بسیج کارمندان و کارخانجات سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان با تبریک آغاز سی یکمین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی (ره)  گفت:اگر اندیشه بسیجی در همه جا حکم شود هیچ آفتی ساقه سبز انقلاب را تهدید نخواهد کرد.

وی افزود:این همایش به مدت 2 روز و با حضور بیش از 100 نفر از کارمندان و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج کارمندی در راستای آگاه سازی و چگونگی انجام طرح تحول در ادارات ،مبارزه با مفاسد اداری در سطح استان وشهرستانها اجرا می کند.

سرگرد میری بنجار بیان کرد:این همایش با هدف توجیه فرماندهان و اعضای شورای پایگاه های مقاومت بسیج کارمندان و فراهم کردن بسترهای مناسب در تحول اداری و ارتقا سلامت نظام اداری می باشد.

وی اظهار داشت:سازمان بسیج کارمندان و کارخانجات تنها نهاد موفق در اجرایی کردن این ماموریت بزرگ است که تا چند سال آینده اجرایی شدن این دو امر در دستور کار سازمان قرار دارد.

....................................

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل:
آموزش بیش از 352 مربی واحدهای مقاومت در طرح صالحین زابل
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان زابل گفت: طرح صالحين حلقه‌اي تربيتي براي انسان‌سازي است تا انسان‌هاي معتقد ساخته شده و بتوانند در عرصه‌هاي مختلف جامعه نقش ايفا كنند.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری اظهار داشت: در طرح صالحین بيش از ۳۵۲ نفر از فرماندهان و مربيان واحدهاي مقاومت دانش آموز شهرستان زابل آموزش دیدند.

....................................

فرماندار شهرستان زابل:
امروز سخت ترین کارها با تکیه بر تفکر بسیجی انجام می شود
فرماندار شهرستان زابل در دیدار با اعضای پایگاه بسیج فرمانداری و ادارات تابعه گفت: عنوان بسیجی از زیباترین، جامعه ترین و پرارزش ترین اسم هاست و برای اثبات این ادعا همین بس که امام بسیجیان فرمود: رهبرش بسیجی 13 ساله، افتخارش بسیجی بودن و دعای او محشور با بسیجیان است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، حسین کیخا با اعلام این مطلب که امروز بزرگترین و سخت ترین کارها درکشور با تکیه بر تفکر و روحیه بسیجی انجام می شود، گفت: بزرگترین افتخار هر مسئولی این است که بگوید من بسیجی هستم.
وی گفت: آنچه امروز باعث افتخار و سربلندی کشورمان شده است وجود با برکت نیروی عظیم و مردمی بسیج است.
این مقام مسئول گفت: بسیج امروز در عرصه های مختلف آماده جانشفانی تحت فرمان مقام عظمای ولایت می باشد و در هر کجا که کشور احساس خطر کرده بسیج مقتدرانه حضور پیدا و از ارزشهای نظام دفاع می کند.

............................................

فرمانده حوزه مقاومت بسيج دانش‌آموزي شهيد مطهري زابل:
سرمايه هر بسيجي انديشه و تفكرش است
فرمانده حوزه مقاومت بسيج دانش‌آموزي شهيد مطهري زابل گفت: سرمايه هر بسيجي انديشه و تفكر اوست كه سبب مي‌شود او پاسداري از انقلاب اسلامي را رأس كار خود قرار دهد.
به گزارش سلمان نیوز، ستوان يكم پاسدار نجف باراني ضمن تبريك فرارسيدن هفته مبارك بسيج افزود: سرمايه نخبگان علم آنهاست كه اگر علم آنان در كنار ايمان و تفكر بسيجي قرار بگيرد هر گونه سرمايه گذاري بر روي آنان آينده اين نظام را تأمين مي‌كند.
وی ادامه داد: بسيجيان هر چه بيشتر براي كسب درجات علمي تلاش كنند با بصيرت و فهم كامل از انقلاب اسلامي دفاع مي كنند.
فرمانده حوزه مقاومت بسيج دانش‌آموزي شهيد مطهري زابل در زمينه برنامه هاي هفته بسيج كه در اين حوزه مقاومت برگزار مي‌شود، تصريح كرد: برگزاري مسابقات قرآن و عترت، مسابقات سرود نغمه عشق، رزمايش پدافند غير‌عامل و نواخته شدن زنگ بسيج از جمله آنها است.

.......................................

مسئول نمايندگي ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج شهرستان زابل:
بسیج یادگار بی بدیل امام خمینی است
مسئول نمايندگي ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج شهرستان زابل ظهر امروز در جمع دانش‌آموزان بسيجي زابل گفت: هفته بسيج بهانه‌اي براي زنده نگهداشتن ارزش‌ها و و روح بسيجي در آحاد ملت به ويژه جوانان پرشور و مدافعان عاشق و صادق است.
به گزارش بسیج نیوز، حجت الاسلام والمسلمين محمود وحيدي‌راد با گراميداشت هفته بسيج و تبريك اين هفته به دلاور مردان 8 سال دفاع مقدس و با اشاره به فرارسيدن 5 آذر سالروز تشكيل بسيج مستضعفان به فرمان حضرت امام خميني (ره)، بسيج را يادگار بي‌بديل حضرت امام خميني (ره) ارزيابي و تشكيل بسيج در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را از بركات و الطاف الهي دانست كه خداوند متعال بر ملت عزيز و انقلاب اسلامي ايران عطاء كرده است.
وی در ادامه با اشاره به بيانات بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي ايران در مورد بسيج گفت: بسيج لشكر مخلص خداست كه دفتر تشكل آن را همه مجاهدان از نخستين تا آخرين امضا كرده‌اند.
حجه الاسلام و المسلمین وحيدي راد بسيج را مجموعه‌اي از پاك ترين انسان‌ها، فداكارترين و آماده به كارترين جوانان كشور دانست كه در راه اهداف عالي اين ملت، براي كمال رساندن و به خوشبختي رساندن اين كشور جمع شده‌اند و مقام معظم رهبري بر اين نكته تاكيد دارند كه هر كسي كه با ايمان و خلوص نيت براي اسلام و نظام اسلامي و ملت بزرگوار ايران شبانه روز براي نيل به اهداف والايش تلاش مي كند، بسيجي است.

.............................................

فرمانده ناحيه مقاومت بسیج شهرستان زابل با بيان اينكه ناحيه آماده برگزاري برنامه‌هاي متنوع در هفته بسيج است، خاطرنشان كرد: در هفته بسيج شاهد برگزاري 80 برنامه در قالب برنامه‌هاي علمي، ورزشي، فرهنگي، بصيرتي، اعتقادي و سیاسی هستيم كه اين برنامه‌ها از اواخر ماه آبان سال جاری آغاز و تا پايان هفته بسيج ادامه دارد.
وي ابراز داشت: برگزاري یادوارهای شهدا، همايش مشترك ائمه جماعات، برگزاري مسابقات فرهنگی و رايانه‌اي كلام علوي، قرآن و عترت و ورزشی، ديدار با خانواده معظم شهدا، گردهمايي و نشست‌ سياسي هاديان و بسيج طلاب و مربيان عقيدتي، برگزاري صبحگاه سراسري و نواختن زنگ بسيج، از جمله برنامه‌هاي هفته بسيج در اين شهرستان است.
وي از برگزاري برنامه‌‌هاي بسيج سازندگي و خدمتگزاري خبر داد و ابراز داشت: افتتاح طرح های عمرانی، اعزام تيم پزشكي براي ارائه خدمات درماني در مناطق محروم، اجراي ويزيت رايگان در مطب‌ها و مراكز درماني اين شهرستان، از ديگر برنامه‌ها محسوب مي‌شود.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری تصريح كرد: برگزاری همایش امر به معروف و نهی از منکر، دیدار با خانواده های سادات و نورافشانی از ديگر برنامه‌هاي اجرايي اين نهاد به مناسبت هفته بسيج در اين شهرستان‌ است.

..........................................................

همزمان با هفته بسيج برگزار مي‌شود؛
اجراي 80 برنامه در شهرستان زابل
فرمانده ناحيه مقاومت بسیج شهرستان زابل از اجراي 80 برنامه به مناسبت هفته مبارک بسيج در اين شهرستان خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران بسیج اظهار داشت: شناخت ضرورت‌ها و مقتضيات زمان و مكان موقعيت‌هاي سياسي و اجتماعي از ويژگي‌هاي يك بسيجي برجسته است.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری افزود: آنچه بسيج را فراگير كرده و موجب شده كه همگان به بسيج عشق بورزند اخلاص و ساده زيستي است.
وی در ادامه با اشاره به جنگ نرم دشمن گفت: افزايش توانمندي‌هاي فكري و تكنولوژي و مقابله با تهديدات نرم دشمن، ترويج افكار وابسته به امام (ره) و رهبري و مقابله با استكبار جهاني از ديگر ويژگي‌هاي بسيجيان در جامعه است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل تصریح کرد: رويكرد فعاليت بسيج بر اساس آرايش دشمن صورت مي‌گيرد و طبق اصل 150 قانون اساسي حفاظت و پاسداري از انقلاب و دستاوردهاي آن از برنامه‌هاي اصلي بوده كه بر عهده بسيج است.
وي اضافه كرد: در صورتي كه تهديد نظامي متوجه انقلاب شود بسيج رسالت دارد كه وارد ميدان شده و ايثار، فداكاري، رشادت و شهادت را به جان بخرد و همان طور كه در زمان هشت سال دفاع مقدس اين اتفاق افتاد و شهيدان والامقامی را تقديم انقلاب شد.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری بيان داشت: در حال حاضر جنس برنامه‌هاي ما اغلب فرهنگي است و با توجه به تهديداتي كه دشمن از طريق جنگ نرم به انقلاب وارد مي‌كند بسيجيان بايد به همان مقدار و ميزان فعاليت خود را بر عليه اين جنگ تشديد كنند.

..................................

اخبار هفته بسیج استان سیستان وبلوچستان

اخبار شهرستانها

سراوان

*به مناسبت هفته بسیج جلسه هم اندیشی سیاسی با شرکت اعضای شورای حوزه و پایگاه های مقاومت شهید ردانی پور هیدوچ برگزار شد.

*زنگ بسیج مستضعفین به صورت نمادین در واحد مقاومت امام سجاد (ع) سپاه شهرستان سراوان نواخته شد.

*مسابقه قران و عترت در واحد مقاومت فاطمه الزهرا حوزه شهید فهمیده شهرستان سراوان برگزار گردید.

*به مناسبت اولین روز از هفته بسیج ختم کامل قران کریم توسط قاریان دانشجوی بسیجی دانشگاه پیام نور در شهرستان سشیب سوران صورت گرفت.

*به مناسبت هفته بسیج گردهمایی سیاسی هادیان مربیان عقیدتی سپاه شهرستان سراوان در محل حوزه شهید هیبت الهی شهری برگزار شد.

*طرح ابرار در حوزه فاطمه الزهرا خواهران سپاه شهرستان سراوان در هفته بسیج برگزار شد.

*در اولین روز از هفته بسیج مسابقات ورزشی پایگاه های مقاومت حوزه شهید بهشتی سوران برگزار شد همچنین جلسه هم اندیشی نیز در این حوزه برگزار گردید.

*محفل انس با قران کریم در حوزه مقاومت بسیج خواهران سپاه شهرستان سراوان برگزار شد.

*به مناسبت هفته بسیج مسابقات قران و عترت با شرکت 28 نفر از بسیجیان واحد های مقاومت شهید مولایی سوران برگزار شد.

*بسیجیان و اعضای شورای حوزه و پایگاه شهید بهشتی سوران با خانواده شهید دهقانی دیدار کردند.

*مزار شهدای شهرستان سوران در اولین روز از هفته بسیج غبارروبی و عطر افشانی گردد.

*یک نشست سیاسی با موضوع هدفمند کردن یارانه ها و هفته بسیج در پایگاه شهید فتوحی شهرستان سیب سوران برگزار شد.

*مسابقه دو میدانی بسیجیان پایگاه شهید درزاده هیدوچ با شرکت بسیجیان برگزار شد.

* چابهار

*جلسه گرامیداشت هفته بسیج در ناحیه مقاومت بسیج چابهار در محل مهمانسرای ناحیه با حضور کلیه اعضا ستاد هفته بسیج در این شهرستان برگزار گردید.

*صبحگاه مشترک بسیجیان با حضور مسئولین واحد مقاومت امام علی (ع) حوزه شهید فهمیده چابهار برگزار شد.

مرحله دوم مسابقات قران و عترت بسیج دانش اموزی حوزه شهید فهمیده در واحد مقاومت شهید ضرغام برگزار شد.

کنارک

*همایش مشترک وحدت ائمه جماعات و روسای هیئت امنای مساجد و حسینیه ها در مسجد مدرسه عزیزیه شهرستان کنارک برگزار شد.

*مسابقات قران و عترت در مدرسه راهنمایی ابوریحان بیرونی از سوی حوزه شهید بابایی برگزار شد.

*افتتاحیه مسابقات فوتسال پایگاه های مقاومت حمزه سید الشهدا شهرستان کنارک در سالن شهید حیدرینیا نارک برگزار شد.

*شورای ورزش جهت حمایت از ورزشکاران بسیجی و سامانده تیم های ورزشی در حوزه حمزه سید الشهدا  و مصطفی خمینی شهرستان کنارک تشکیل شد.

آموزش بدو ورود اعضا بسیج خواهران کنارک در زمینه های سلاح شناسی و اموزش نظامی توسط قسمت تربیت و آموزش برگزار شد.

 سرباز

*صبحگاه مشترک بسیج دانش اموزی به مناسبت آغاز هفته بسیج از سوی حوزه مقاومت بسیج دانش اموزی شهید فهمیده سپاه ناحیه سرباز در مدرسه راهنمایی شهید بهشتی برگزار شد.

*مسابقات قران و عترت در اولین روز از هفته بسیج که با شعار قران و مسجد نامگذاری شده است در شهرتان سرباز برگزار شد.

*طی مراسمی از بسیجیان نمونه شهرستان سرباز در محل نماز خانه ناحیه تجلیل به عمل آمد.

*نمایشگاه بسیج و جهاد همه جانبه در اولین روز از هفته بسیج در غالب 8 غرفه در مجتمع اداری سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس برگزار شد.

* مسابقه رایانه ای کلام علوی در حوزه کوثر خواهران شهرستان سرباز برگزار شد.

 زابل

*جلسه سیاسی شورا هم اندیشی حوزه مقاومت صدیقه کبری در محل این حوزه برگزار شد.

*یادوراه شهدای اصناف سپاه زابل با حضور سردار مشایخی در این شهرستان برگزار گردید.

*کارگاه اموزشی هادیان سیاسی با رگزار کلاس در خصوص جنگ نرم و تحولات سیاسی اخیر در محل نماز خانه ناحیه شهرستان زابل برگزار شد.

*یادواره شهدای محلات و امام جمعه محمد آباد در اولین روز از هفته بسیج در شهرستان زابل برگزار گردید.

*به مناسبت هفته بسیج محفل انس با قرآن کریم بسیجیان شهرستان هیرمند با حضور حجة الاسلام والمسلمین گزمه امام جمعه شهرستان برگزار شد.

هدف از برگزاری این محفل انس بیشتر با قرآن کریم، بالا بردن روحیه معنوی بسیجیان عنوان گردیده است.

* نیروی انسانی ناحیه مقاومت بسیج از جذب دهها نفر در اولین روز از هفته بسیج در سطح پایگاه ها مقاومت بسیج شهرستان زابل خبر داد.

* بهداری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل در هفته بسیج، ویزیت رایگان انجام می دهد.

* مسابقات تیراندازی  ویژه مدیران ادارات در شهرستان زابل برگزار می شود.

* خدمات مشاوره ای توسط فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج زابل به متقاضیان ارائه می شود.

* به مناسبت هفته بسیج و نیز عید غدیر مراسم جشنی شب گذشته در دانشگاه زابل برگزار شد.

*طرح بهشت خانواده در زابل اجرايي ‌شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، طرح بهشت خانواده با اهداف آشنا ساختن والدين با چگونگي تربيت صحيح فرزندان، آموزش روش‌ها و شيوه‌هاي مطلوب اداره خانه و خانواده و تربيت فرزندان و تامين سلامت رواني، عاطفي و اخلاقي اعضاي خانواده توسط بسیج خواهران شهرستان زابل برگزار شد.

*مسابقات ورزشی بومی و محلی در عصر دومین روز از هفته مبارک بسیج در سالن هلال احمر شهرستان زابل برگزار خواهد شد.

این مسابقات را بسیج ورزشکاران ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل برگزار می کند.

زاهدان

*نمایشگاه کتاب فرقان به مناسبت هفته بسیج با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه زاهدان و سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرستان زاهدان افتتاح گردید.

*محفل انس با قران کریم با شرکت بیش از 600 نفر از خواهران بسیجی در سطح استان برگزار شد.

*مسابقه رایانه ای کلام علوی با شرکت 372 نفر از خواهران بسیجی در نواحی زاهدان ،زابل،نیکشهر و چابهار برگزار شد.

*حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج خواهران به مناسبت هفته بسیج در سراسر استان آذین بندی شدند.

*همزمان با فرا رسیدن هفته بسیج شب گذشته مراسم جشن میلاد امام هادی (ع) در پایگاه سکینه حوزه مقاومت نرجس خاتون (س) ناحیه زاهدان برگزار شد.

*به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج ، صبح امروز محفل انس با قرآن کریم در سالن اداره راه و ترابری زاهدان برگزار شد.

*بسجیان گردانهای الزهرا سپاه زاهدان در صبحگاه مشترک نظامی سپاه سلمان شرکت کردند.

...............................................

دوره تربیت و تعالی شورای کانونهای بسیج مستضعفین سپاه زاهدان

دوره تربیت و تعالی شورای کانونهای بسیج مستضعفین سپاه زاهدان برگزار شد.

به گزارش بسیج نیوز،این دوره با هدف تحکیم و ارتقای پایه ها معرفتی ،بصیرتی،اخلاقی و معنوی مدیران و فرماندهان بسیج،تقویت باورهای دین و رشد فضائل اخلاقی و معنوی مخاطبان،تقویت روحیه ولایت پذیری و ولایت مداری،عمق بخشی و استحکام پایه های اعتقادی بسیج بر اساس فرامین مقام معظم رهبری و ایجاد تقویت روحیه ایثار مقاومت و شهادت در بسیجیان ،با تکیه بر معارف قرانی و سیره معصومین(ع) در دو روز متوالی برگزار می گردد.

در این دوره آموزشی 72 نفر از بسیجیان شورای کانونهای بسیج مستضعفین سپاه زاهدان به مدت دو روز مباحث اخلاقی،عقائد،تربیتی،سیاسی و احکام را طی می کنند.

...................................

نواختن زنگ بسیج مستضعفین در مدرسه ضمیری زاهدان

در پنجمین روز ازهفته بسیج زنگ بسیج مستضعفین امروز در مدرسه راهنمایی نمونه پسرانه حاج ابراهیم ضمیری آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان نواخته شد.

در این مراسم سنجرانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان با اشاره به اینکه زنگ بسیج مستضعفین در تمامی مدارس استان نواخته شده است گفت : برگزاری مسابقات قران در بین فرهنگیان و دانش آموزان نشست های سیاسی ، شرکت پر شور در همایش حماسه ماندگار ،مسابقات علمی ،کوهنوردی را از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان در هفته بسیج است

وی افزود : امروز دشمن جنگ نرم و تهدیدهای فرهنگی را در پیش گرفته است و قصد دارد جوانان را از مقدسات دینی دور کند که در این برهه از زمان شما دانش اموزان باید بیش از پیش هوشیار باشید و خود را از نظر علمی و مذهبی غنی تر کنید مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان تقدیم 4 هزار معلم شعید و 36 هزار دانش آموزشهید را سند افتخار آموزش و پرورش در جنگ تحمیلی نام برد .

 سرگرد حسینی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان استان هم در این مراسم بسیج را شجره طیبه دانست و گفت : بسیج مستضعفین که احاد مردم را در خود جای داده است در هرلحظه آمادگی خدمت رسانی به انقلاب و اسلام را دارد وی گفت :بهترین سنگر برای مبارزه با استکبار جهانی مدرسه و بهترین روش برای مبارزه با استکبار جهانی درس خواندن است .

................................................

دیدار بسیجیان سیستان و بلوچستان با معاون اطلاعات و عملیات نیروهای مسلح              

به مناسبت هفته بسیج، بسیجیان سیستان و بلوچستان در اولین روز از این هفته با معاون اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح دیدار کردند.

به گزارش سلمان نیوز، سردار سرلشکر پاسدار باقری معاون اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در اولین روز از هفته بسیج تحت شعار بسیج، ولایت و جهاد همه جانبه با بسیجیان خواهر و برادر، اعضای گردان های عاشورا و الزهرا(س) در محل سپاه سلمان استان دیدار کرد.

معاون اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در این دیدار با تبریک آغاز هفته بسیج از بسیجیان به عنوان افراد بااخلاص، فداکار که با روحیه ای قوی و شجاع در دفاع مقدس حضور داشته و امروز، پرچمدار پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی  اند یاد کرد و گفت: امروز توطئه های زیادی توسط امریکا برنامه ریزی و آغاز گردیده و چون توانسته است تمامی قدرت ها را سرکوب کند و تنها مانع را حکومت اسلامی می بیند در صدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

سردار سرلشکر باقری افزود:با توجه به استقرار نیروهای امریکایی در دو کشور افغانستان و پاکستان و سازماندهی گروههای اشرار و اقدامات ضدفرهنگی، با تمام ابزار و امکانات به دنبال جداسازی مردم از حکومت و دلسردی مردم از نظام هستند، لذا لازم است بسیجیان عزیز به عنوان پرچمداران بصیرت جامعه نسبت به بصیرت افزایی توده های مردم و آگاه سازی و شناسایی فتنه ها و دسیسه های دشمنان اقدام نمایند.

وی گفت: اهداف شوم دشمنان با تفکر بسیجیان در کل کشور خنثی گردیده و رمز موفقیت بسیجیان در اين مسير پیروی از منویات مقام معظم رهبری است

وی بااشاره به اینکه تمام گره ها و مشکلات کشور با حضور به موقع بسیجیان در صحنه ها حل می شود گفت: خواسته مقام معظم رهبری مساله وحدت و برادري هر چه عمیق تر در این استان است و اساس بحث توسعه و رشد این استان امنیت پایدار است که این مشکل نیز توسط بسیجیان استان و مسئولیت پذیری برقراری امنیت توسط خود آنها مرتفع گردیده است.

/........................................

برگزاری همایش ائمه جماعات و هیئت امنا مساجد و حسینیه های ایرانشهر

همایش بزرگ ائمه جماعات و هیئت امنا مساجد و حسینیه های شهرستان ایرانشهر در این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش بسیج نیوز،در این مراسم حجت السلام والمسلمین محمد جواد عبدالهی امام جمعه ایرانشهر با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد  و خاطره شهدا بسیجی گفت:بسیج مولود انقلاب اسلامی و تفکر ارزشمندامام بزرگوار است که با همراهی این تفکر انقلاب اسلامی دنیا در چند دهه اخیر تحولات چشمگیری را شاهد بوده است.

امام جمعه شهرستان ایرانشهر حاکمیت این تفکر بسیجی در دوران پس از دفاع مقدس را یادآور شد و گفت:حاکمیت این تفکر در دوران سازندگی منجر به عمران و آبادانی نسبی کشور شد و اکنون نیز برای دستیابی به قله های رفیع پیشرفت باید تفکر بسیجی قالب باشد.

..........................................

برگزاری همایش ائمه جماعات و هیئت امنا مساجد و حسینیه های شهرستان چابهار

همایش مشترک وحدت ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد و حسینیه ها در سپاه شهرستان چابهار برگزار شد.

به گزارش بسیج نیوز،در اولین روز از هفته بسیج با عنوان بسیج ،مسجد و قرآن همایش ائمه جماعات و هیئت امنا مساجد و حسینیه های شهرستان چابهار با حضور مسئولین در محل سالن رسالت منطقه آزاد برگزار گردید.

غلامی مسئول نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت در شهرستانهای چابهار،سرباز،کنارک و نیکشهر در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج در رابطه با شان و منزلت مسجد گفت:مسجد یعنی سجده گاه و محلی برای سجده زن در نزد خداوند متعال است ،امام راحل ارادت خاصی نسبت به مسجد داشت به طوری که گفت:مسجد سنگر است و باید ان را حفظ کنیم.

غلامی در ادامه افزود:با توجه به جنگ نرمی که دشمن به راه انداخته است باید ما بیشتر به مسجد توجه کنیم و از مسجد به عنوان وسیله ای برای خنثی کردن توطئه های دشمن استفاده نماییم.

 ..................................

اختتامیه همایش بزرگ قرآنی بسیج در زاهدان                             

همایش بزرگ قرآنی بسیج با معرفی نفرات برتر در هشت رشته قرآنی به کار خود پایان داد. 

به گزارش بسیج نیوز، در اولین روز از هفته مبارک بسیج، اختتامیه مسابقات قرآنی بسیج با شعار بسیج، مسجد و نماز با شرکت بیش از 70 نفر از برادران بسیجی شیعه و سنی در سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری استان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

در این همایش سردار عظیمی جاهد فرمانده سپاه سلمان استان با تاکید بر این مطلب که رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس و در بدترین شرایط پیرو قرآن بودند و آیات وحی را تلاوت می کردند گفت: رمز پیروزی ملت ایران در برابر تهدیدات دشمن، پیروی از قرآن و تلاوت آن بود و امروز نیز ما در پناه و سایه قرآن شاهد آثار و برکات معنوی این معجزه الهی هستیم.

وی افزود: ما باید تمام سعی و تلاش خود را برای ترویج این امر مهم انجام دهیم و در تمامی عرصه های زندگی به آن عمل کنیم چرا که قرآن محور وحدت بین شیعه و سنی  است و به واسطه آن نفاق و تفرقه در استان از بین می رود و چنگ زدن به این ریسمان الهی عامل موفقیت و پیروزی در برابر دشمنان است.

در ادامه این مراسم حجه الاسلام علوی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان نیز از قرآن به عنوان کتاب راهنما و علم آموزی، که تلاوت آن باعث بیداری از خواب غفلت می شود یاد کرد و گفت: قرآن کتاب عدالت الهی است که در عین سادگی پرمحتوا و پر از پند و اندرز است.

همچنین در ادامه این مراسم حجه الاسلام موسوی مدیر تربیت و آموزش بسیج سپاه سلمان گفت: مسابقات قرآنی هر ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود که مرحله استانی آن با شرکت 70 نفر از قاریان و حافظان قرآن، در 8 رشته برگزار گردید که از این تعداد، 18 نفر به مسابقات کشوری که در اسفندماه سالجاری در تهران برگزار می شود اعزام می شوند.وی نفرات برتر رشته های مختلف را به شرح زیر اعلام کرد:

در رشته حفظ کل قرآن: علی نخعی مقدم مقام اول – ادریس میربلوچ زهی مقام دوم و  حسین جلالی مقام سوم

در رشته  حفظ 10 جزء: سعید تمندانی اول و محمود بلوچ مقام دوم

در رشته حفظ 5 جزء اسد ا... رئیسی اول و صادق شهرکی مقام دوم و علیرضا موحدی مقام سوم

در رشته مفاهیم: عبدالاحد رئیسی اول، جواد غلامعلی زاده دوم و خیرمحمد  خرم مقام سوم

در رشته تحقیق: مصطفی  سرگزی مقام اول، جلال قلی زاده مقام دوم و غلامرضا آقامیرزاده مقام سوم

در رشته ترتیل: علیرضا  اسماعیلی مقام اول، حجت جهانی زاده مقام دوم و اسد احراری و محسن ذوالفقاری بطور مشترک سوم شدند.

گفتنی است در پایان مراسم از نفرات برتر تقدیر بعمل آمد.

.........................................

بیانیه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان همراه با استاندار به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج بیانیه ای مشترک صادر کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج ،در متن این بیانیه امده است هفته بسیج نه تنها یک مقطع تاریخی برای تکریم و تجلیل از بسیج است بلکه فرصتی است برای تجدید میثاق با آرمانهای والای امام راحل(ره) که در بستر انقلاب اسلامی و متاثر از اندیشه های تابناک و رهنمود های حکیمانه و خردمندانه مقام معظم رهبری روئیده است.

امروزه بسیج با تاسی از فرامین مقام معظم رهبری بصیرت و تیز هوشی خویش را در مقابل فتنه گران بی خرد حفظ نموده و همچون کوهی استوار و مقاوم ماندگار تر شده و انقلاب اسلامی را یک بار دیگر در برابر ان میکروبهای فاسد واکسینه نموده و به لطف الهی امروز بسیج بازوی توانمند ولایت فقیه و قدرتی عظیم برای ملت و مجاهدت در عرصه های مختلف برای دولت و سدی خلل ناپذیر در برابر دشمنان و معاندین نظام اسلامی ات.

این جانبازان ضمن قدردانی و ارج نهادن به مقام شامخ و تلاشهای خالصانه و صادقانه عزیزان بسیجی فرا رسیدن هفته بسیج را به یکایک برادران و خواهران بسیجی تبریک و تهنیت عرض نموده توفیقات روز افزون همه عزیزان را در راه اتلاف اهدا و آرمانهای معمار کبیر انقلاب و منویات مقام معظم رهبری و دولت خدمت گذار از درگاه خدا مسئلت داریم.

................................

اخبار کوتاه چابهار

*در اولین روز از هفته بسیج 30 نفر از ائمه جمعه و جماعات حوزه نگور به همایش مشترک وحدت ائمه جماعات و روسای هیئت امنای مساجد و حسینیه ها با فرماندهان حوزه ها و پایگاههای مقاومت به شهرستان چابهار اعزام شدند.

*صبحگاه سراسری و نواختن زنگ بسیج مدارس همزمان در کلیه واحد های مقاومت دانش آموزی شهرستان چابهار با حضور سرگرد حیدری جانشین فرمانده سپاه چابهار، بهروان مسئول حوزه دانش آموزی سپاه ناحیه چابهار ،آذر پویی معاونت پرورش تربیتی آموزش پرورش شهرستان چابهار و جمعی از دانش آموزان بسیجی در محل دبیرستان امام علی (ع) شهرستان چابهار برگزار گردید.

*جلسه هماهنگی برنامه های اولین روز از هفته بسیج با حضور سرهنگ نظری فرمانده سپاه ناحیه چابهار و اعضای ستاد هفته بسیج به تشریح برنامه های روز اول هفته بسیج پرداختند و به تجربه و تحلیل برنامه پرداخت.

* مراسم افتتاحیه گروه مقاومت شهید نیکپور با حضور سرهنگ نظری فرمانده سپاه ناحیه چابهار، سرگرد حیدری جانشین فرمانده سپاه ناحیه چابهار، سرگرد حق پرست مسئول عملیات سپاه ناحیه چابهار و جمعی از بسیجیان حوزه ادارات در محل اداره استاندارد شهرستان چابهار برگزار گردید.

* جلسه هماهنگی برنامه های اولین روز از هفته بسیج با حضور سرهنگ نظری فرمانده سپاه ناحیه چابهار و اعضای ستاد هفته بسیج به تشریح برنامه هی روز اول هفته بسیج پرداختند و به تجربه و تحلیل برنامه پرداخت.

 ...........................

اخبار کوتاه شهرستان خاش

*به مناسبت هفته بسیج کارگاه هادیان سیاسی با حضور مسئولین سیاسی و هادیان سیاسی در حسینیه شهرستان خاش برگزار گردید.

*در اولین روز از هفته بسیج جلسه اخلاق در بین خواهران بسیجی حوزه مقاومت کوثر شهزستان خاش به استعداد 130 نفر با موضوع حجاب و عفاف برگزار شد.

*به مناسبت هفته بسیج مسابقات فوتسال بین کارکنان رسمی و وظیفه و گردان 102 حضرت رسول به تعداد 6 تیم به استعداد 48 نفر در سالن ورزشی شهدای گمنام شهرستان خاش برگزار و در پایان به سه تیم منتخب جوایزی به رسم یادبود تقدیم شد.

*نشست فصلی طرح ابرار ویژه اعضای محترم حوزه و فرمانده محترم پایگاههای مقاومت در محل نمازخانه ساختمان تجمعی با حضور اعضا برگزار گردید.

*در اولین روز از هفته بسیج جلسه هم اندیشی سیاسی بسیج در حوزه فتح المبین نوک آباد با حضور بسیجیان حوزه با سخنرانی  بسیجی شهرزهی برگزار گردید در این برنامه 86 نفر برادر شرکت داشته و محور سخنرانی پیرامون بسیج و جایگاه بسیج بوده است.

*به مناسبت هفته بسیج مسابقه اینترنتی صحیفه نور بین دانشجویان بسیجی شهرستان خاش برگزار شد. گفتنی است این مسابقه بصورت همزمان در سراسر استان برگزار گردید که تعداد 24 برادر و 18 خواهر در این مسابقه شرکت نمودند.

*نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته بسیج در دانشگاه پیام نور شهرستان خاش برگزار شد.

*محفل انس با قرآن کریم با حضور 100 نفر از بسیجیان حوزه کوثر خواهران  شهرستان خاش در مسجد علی ابن ابی طالب(ع) این شهرستان برگزار شد.

*به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه بسیج و جهاد همه جانبه در دانشگاه پیام نور شهرستان خاش برگزار شد. گفتنی است این نمایشگاه در طول هفته بسیج دایر خواهد بود.

*به مناسبت هفته بسیج اییستگاه صلواتی در دانشگاه پیام نور شهرستان خاش برپا شد.

*به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه کتاب مقاومت با حضور دانشجویان بسیجی در دانشگاه پیام نور خاش افتتاح گردید. گفتنی است این نمایشگاه در طول هفته بسیج دایر خواهد بود.

*در اولین روز از هفته بسیج با عنوان روز بسیج، مسجد و قرآن طرح ابرار در شهرستان خاش برگزار شد

*در اولین روز از هفته بسیج با عنوان روز بسیج، مسجد و قرآن طرح ابرار با موضوع بسیج معرفت و بیرت دینی سیاسی در 10 حوزه شهرستان خاش با حضور شورای حوزه مقاومت برگزار گردید.

*در اولین روز از هفته بسیج با عنوان روز بسیج، مسجد و قرآن طرح ابرار با موضوع بسیج معرفت و بیرت دینی سیاسی در 10 حوزه شهرستان خاش با حضور شورای حوزه مقاومت برگزار گردید.

 ..............................

برگزاری جشن از قربان تا غدیر در زاهدان

در اولین روز از هفته بسیج جشن از قربان تا غدیر به همت واحد های مقاومت بسیج دانش آموزی دبیرستان های معارف اسلامی شهرستان زاهدان برگزار شد.

به گزارش سلمان نیوز، در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مسئولین ادارات، فرماندهان نظامی و دانش آموزان بسیجی برگزار شد امام جمعه موقت زاهدان ضمن تبریک اعیاد قربان تا غدیر گفت: دین اسلام جامع ترین و کاملترین دین آسمانی است و هرآنچه که برای سعادت بشریت لازم است در دین مبین اسلام وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین راهداری با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج افزود: غدیر خم نقطه اوج دین مبین اسلام است.

وی مهمترین شاخصه یک فرد بسیجی را ولایت مداری عنوان کرد.

در ابتدای این مراسم سخنرانی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان ضمن تبریک هفته بسیج گفت بسیجیان ما در هشت سال جنگ تحمیلی با پیروی از ولایت با طاغوت مبارزه و پیروز شدند.

سنجرانی در ادامه افزود مهمترین وظیفه کنونی بسیج دانش آموزی ، مسلح نمودن دانش آموزان به قلم علم برای مبارزه با استکبار میباشد.

اجرای تواشیح توسط دانش آموزان بسیجی، اجرای دکلمه و اهدای جوایز به فعالان فرهنگی و دانش آموزان نمونه از جمله برنامه های دیگر مراسم جشن قربان تا غدیر بود.

...................................

مسابقات قران کریم ویژه برادران بسیجی در استان سیستان و بلوچستان

به مناسبت گرامیداشت اولین روز از هفته بسیج  مسابقات قران کریم ویژه برادران بسیجی در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد .

به گزارش سلمان نیوز، به منظور گرامیداشت اولین روز از هفته بسیج مرحله استانی و نیمه  نهایی مسابقات قرآن کریم ویژه برادران بسیجی از سراسر شهرستان های استان با شعار بسیج ، مسجد وقران با حضور هفتاد شرکت کننده در سالن اجتماعات را ه ترابری استان برگزار شد .

برادر پاسدار عباس نوروزی مدیر قرآن وعترت معاونت تربیت وآموزش سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان گفت:مرحله مقدماتی یک روز و شرکت کنندگان در هر رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند نفرات اول تا دوم هر رشته جهت شرکت در مرحله نهایی وکشوری که در بهمن ماه سال جاری در تهران بر گزار می گردد معرفی واعزام خواهد شد .

گفتنی است شرکت کنندگان در این مسابقه در رشته های قرائت ،ترتیل کل حفظ قران حفظ 20جزء، ،حفظ10جزء ،حفظ 5جزء حفظ 3جزءودر ک مفاهیم با یکدیگر به رقابت می پردازند که نفرات برتر جهت شرکت در مسابقات قرانی کشور به تهران اعزام خواهند شد.

شایان ذکر است هدف از اجرای این مسابقات توسعه وترویج فرهنگ ومفاهیم قرانی بین نسل جوان جامعه الگو گیری از آیات وروایات قرآنی ،مبارزه با بی سوادی قرآنی می باشد.

...................................................................................................

افتتاح خبر گزاری سلمان نیوز   www.salmannews.com

در اولین روز از هفته بسیج خبر گزاری سلمان نیوز وابسته به شبکه خبر نگاران بسیج استان سیستان وبلوچستان افتتاح شد

به گزارش سلمان نیوز، در اولین روز از هفته بسیج پایگاه اطلاع رسانی وخبر گزاری سلمان نیوز وابسته به روابط عمومی سپاه سلمان با حضور مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان حجه الاسلام سید جواد علوی افتتاح شد

به گزارش خبر نگار سلمان نیوز مسئول نمایندگی سپاه سلمان در مراسم افتتاح این خبر گزاری گفت :باید فعالیت خبری این سایت را تقویت نمود واز توان بسیجیان در این راستا استفاده نمود

وی افزود : امروز با توجه به اینکه بسیج از توانایی خاصی در استان بر خوردار است وشبکه خبر نگاران بسیج چند سالی است که در راستای انعکاس فعالیتهای خبری بسیج وسپاه فعالیت می کند از این توانمدی باید استفاده کرد

وی در ادامه بیان داشت : از انجا که در تمامی نقاط استان خبر نگاران بسیج وجود داردند لذا در سرعت ودقت انتقال اخبار توجه ویژی باید داشت

……..******************************

...........................

اخبار کوتاه شهرستان خاش

*به مناسبت هفته بسیج کارگاه هادیان سیاسی با حضور مسئولین سیاسی و هادیان سیاسی در حسینیه شهرستان خاش برگزار گردید.

*در اولین روز از هفته بسیج جلسه اخلاق در بین خواهران بسیجی حوزه مقاومت کوثر شهزستان خاش به استعداد 130 نفر با موضوع حجاب و عفاف برگزار شد.

*به مناسبت هفته بسیج مسابقات فوتسال بین کارکنان رسمی و وظیفه و گردان 102 حضرت رسول به تعداد 6 تیم به استعداد 48 نفر در سالن ورزشی شهدای گمنام شهرستان خاش برگزار و در پایان به سه تیم منتخب جوایزی به رسم یادبود تقدیم شد.

*نشست فصلی طرح ابرار ویژه اعضای محترم حوزه و فرمانده محترم پایگاههای مقاومت در محل نمازخانه ساختمان تجمعی با حضور اعضا برگزار گردید.

*در اولین روز از هفته بسیج جلسه هم اندیشی سیاسی بسیج در حوزه فتح المبین نوک آباد با حضور بسیجیان حوزه با سخنرانی  بسیجی شهرزهی برگزار گردید در این برنامه 86 نفر برادر شرکت داشته و محور سخنرانی پیرامون بسیج و جایگاه بسیج بوده است.

*به مناسبت هفته بسیج مسابقه اینترنتی صحیفه نور بین دانشجویان بسیجی شهرستان خاش برگزار شد. گفتنی است این مسابقه بصورت همزمان در سراسر استان برگزار گردید که تعداد 24 برادر و 18 خواهر در این مسابقه شرکت نمودند.

*نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته بسیج در دانشگاه پیام نور شهرستان خاش برگزار شد.

*محفل انس با قرآن کریم با حضور 100 نفر از بسیجیان حوزه کوثر خواهران  شهرستان خاش در مسجد علی ابن ابی طالب(ع) این شهرستان برگزار شد.

*به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه بسیج و جهاد همه جانبه در دانشگاه پیام نور شهرستان خاش برگزار شد. گفتنی است این نمایشگاه در طول هفته بسیج دایر خواهد بود.

*به مناسبت هفته بسیج اییستگاه صلواتی در دانشگاه پیام نور شهرستان خاش برپا شد.

*به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه کتاب مقاومت با حضور دانشجویان بسیجی در دانشگاه پیام نور خاش افتتاح گردید. گفتنی است این نمایشگاه در طول هفته بسیج دایر خواهد بود.

...........................

به مناسبت هفته بسیج محفل انس با قرآن کریم بسیجیان شهرستان هیرمند با حضور حجة الاسلام والمسلمین گزمه امام جمعه شهرستان برگزار شد.

...............................

برگزاری جشن از قربان تا غدیر

مراسم جشن از قربان تا قدیر در زاهدان برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج در اولین روز از هفته بسیج جشن از قربان تا غدیر صبح امروز به همت واحد های مقاومت بسیج دانش آموزی دبیرستان های معارف اسلامی شهرستان زاهدان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مسئولین ادارات، فرماندهان نظامی و دانش آموزان بسیجی برگزار شد امام جمعه موقت زاهدان ضمن تبریک اعیاد قربان تا غدیر گفت: دین اسلام جامع ترین و کاملترین دین آسمانی است و هرآنچه که برای سعادت بشریت لازم است در دین مبین اسلام وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین راهداری با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج افزود: غدیر خم نقطه اوج دین مبین اسلام است.

وی مهمترین شاخصه یک فرد بسیجی را ولایت مداری عنوان کرد.

در ابتدای این مراسم سخنرانی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 زاهدان ضمن تبریک هفته بسیج گفت بسیجیان ما در هشت سال جنگ تحمیلی با پیروی از ولایت با طاغوت مبارزه و پیروز شدند.سنجرانی در ادامه افزود مهمترین وظیفه کنونی بسیج دانش آموزی ، مسلح نمودن دانش آموزان به قلم علم برای مبارزه با استکبار میباشد.

اجرای تواشیح توسط دانش آموزان بسیجی، اجرای دکلمه و اهدای جوایز به فعالان فرهنگی و دانش آموزان نمونه از جمله برنامه های دیگر مراسم جشن قربان تا غدیر بود.

...................................

مراسم یادواره شهدای ورزشکار در شهرتان زابل برگزار گردید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زابل:

شهدای ورزشکار باعث شکوفایی انقلاب شدند

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زابل در این مراسم گفت: شهدای ورزشکار باعث شکوفایی انقلاب شدند. آنان از جان مایه گذاشتند و ما نسبت به آنان احساس دین می‌کنیم. دستاوردهای امروز انقلاب اسلامی از جانفشانی این عزیزان به دست آمده است.

حجه الاسلام و المسلمین محمود وحیدی راد به رشادت جوانان برومند ايران اسلامی در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: شهدای ورزشكار با نثار خون خود الگويی ماندگار برای ورزشكاران شدند.

وی در ادامه بر زنده نگه داشتن فرهنگ ايثار و شهادت و انتقال اين فرهنگ ارزشمند و غنی به نسل‌های بعدی به عنوان يك ارزش و الگو تأكيد كرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج زابل شهدای ورزشكار را الگوهای اخلاق و معنويت برای جامعه ورزش خواند كه منش پهلوانی را با ارزش‌های انسانی و اخلاق و ورزش توام كرده و برای هميشه جاودان شدند.

-....................................

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان زابل:

نسل‌هاي دوم و سوم به شدت تشنه فرهنگ ايثار و شهادت است

به گزارش سلمان نیوز، فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان زابل در حاشیه یادواره شهدای اصناف شهرستان زابل گفت: هفته بسيج نماد هم‌بستگي و هم‌پيماني ملت براي رسيدن به آرمان‌هاي متعالي در پهنه جهاني است كه در آن روح حماسه و ايثار براي رسيدن به يك حيات با رشد و بلنده در تمامي عرصه‌هاي اجتماعي، فرهنگي، امنيتي و اقتصادي در پيش روي تمامي انسان‌هاي آزادي‌خواه و عدالت طلب قرار مي‌گيرد.
سرهنگ پاسدار محمد ناظری ولايت‌مداري، استكبار ستيزي، عدالت‌خواهي و خدمت به جوامع انساني، شجاعت و ايثار را از ويژگي‌هاي بسيج و بسيجي دانست و تصريح كرد: بسيج بزرگ‌ترين نهاد مردمي است كه به‌عنوان اعجاز معمار بنياد انقلاب اسلامي در سال 1358 برنگين انگشتري تاريخ حكاكي شد و حضرت امام خميني(ره) نام مدرسه عشق را بر آن نهادند.
وی افزود: 31 سال پربركت بسيج خود نيز داراي تنوع و كيفيت ويژه‌اي است كه در پيشاني آن همت مضاعف، كار مضاعف در تعالي و آمادگي دفاع همه جانبه، بسيج سازندگي، تحول در ساختار و سازمان، طرح صالحين، تربيت و آموزش، طرح ترنم نور، ارتقاي سطح عقيدتي، سياسي بسيجيان، مقابله با تهديدات نرم، عمق بخشي داخلي، ارتقاي سطح علمي و نخبه پروري تحت رهبري داهيانه مقام معظم رهبري مكتوب شده است.

سرهنگ پاسدار ناظری ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: ما بر اين باوريم كه همانگونه كه حيات شهيدان منشأ بركت و تضمين كننده امنيت و آرامش كشور بوده است تداوم راه روشن آنها نيز به عنوان الگوي هميشه جاودان نسل‌هايي است كه مي‌خواهند سرافراز و عزتمند زندگي كنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل با اشاره به اين كلام گهربار مقام معظم رهبري مبني بر اينكه زنده نگه داشتن ياد و نام شهدا كم‌تر از شهادت نيست، تصريح كرد: كار براي شهدا و زنده نگه داشتن ياد و خاطره آنها همواره ارزشمند بوده و در اين عرصه جا براي كار بسيار زياد است.

وی با بیان اینکه همه ما نسبت به شهدا ديني داريم كه بايد تلاش كنيم به بهترين شكل ممكن آن را ادا كنيم.افزود: يادواره‌هاي شهدا همواره با استقبال بسيار خوبي از سمت عموم مردم مواجه شده است و امروز نیز جامعه ما به ويژه نسل‌هاي دوم و سوم به شدت تشنه فرهنگ ايثار و شهادت است و هر زمان از طريق برگزاري يادواره‌ها و يا نمايشگاه‌هاي دفاع مقدس فرصتي براي آشنايي مردم با اين فرهنگ فراهم شده، همواره با استقبال بسيار خوبي از سوي مردم به ويژه جوانان و نوجوانان روبرو شده است.
سرهنگ پاسدار ناظری عزت و اقتدار روزافزون نظام مقدس جمهوري اسلامي را مرهون خون شهدا و جانفشاني‌هاي ايثارگران دانست و گفت: به بركت خون شهدا و ايثارگران به قللي از افتخار و پيشرفت رسيده‌ايم كه هيچ قدرتي قادر به تهديد ما نيست.

-...................................................

يادواره شهداي محلات در محمدآباد زابل برگزار شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، به مناسبت هفته مبارک بسیج و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره سرو قامتان جاوید هشت سال دفاع مقدس يادواره شهداي محلات در حوزه مقاومت بسیج شهر محمدآباد زابل برگزار شد.
در اين مراسم امام جمعه شهر محمدآباد و جمع كثيري از بسیجیان، خانواده‌هاي شاهد و ايثارگر نيز حضور داشتند.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهر محمدآباد در اين يادواره بر توجه به فرهنگ ايثار و شهادت و رشادت‌هاي اين عزيزان تاكيد كرد.

امام جمعه شهر محمد آباد نیز در سخنانی حفظ شعائر اسلامي و زنده نگهداشتن ياد شهدا را سبب بالندگي و سرافرازي نظام اسلامي دانست و تصریح کرد: برگزاري يادواره شهدا و زنده كردن ياد و نام آن‌ها از بهترين فعاليت‌هاي فرهنگي است.

..........................................................

اخبار کوتاه زاهدان

*محفل انس با قران کریم به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج در حوزه مقاومت بسیج میرجاوه برگزار شد.

*مسابقات فوتسال و تنیس روی میز به مناسبت آغاز هفته بسیج در بخش نصرت آباد شهرستان زاهدان آغاز شد.

*برنامه فضا سازی و زیبا سازی بخش نصرت آباد شهرستان زاهدان با مشارکت بسیجیان حوزه مقاومت شهید بهشتی بخش نصرت آباد شهرستان زاهدان اجرا شد.

.................................

پایگاه مقاومت شهدای شعبانیه در زاهدان افتتاح گردید.

طی مراسمی پایگاه مقاومت شهدای شعبانیه در مسجد حضرت ابولفضل (ع) زیبا شهعر افتتاح شد.

به گزارش بسیج نیوز،در این مراسم که فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زاهدان و جمع کثیری از اهالی محل حضور داشتند مدیر حوزه های علمیه استان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر و فرا رسیدن هفته بیج گفت:مساله بسیج از صدر اسلام نشات گرفته است.

  

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:41  توسط محمد داوطلب   |